Adobe Premiere Pro Efekt Kullanma

sscnur

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Ben uzun süredir Sony Vegas Pro'dan müzik klipleri, kısa filmlerin montajları ile uğraşıyordum ancak biraz daha ilerletmek istediğimde After Effects denedim ve gerçekten hiçbir şey anlayamadım. Premiere Pro daha kolay öğrendim (kesme, biçme vs.) Vegas Pro'da pan/crop olayını bilirsiniz. Oradan direk çok güzel işler çıkartabiliyordum ve ''animate'' kısmından videonun istediğim zamanında falan oluyordu yaptığım pan/crop'lar olsun effect'ler olsun. Premiere Pro'da bu mümkün mü yoksa manuel şekilde mi uğraşıyoruz? Yardımcı olabilecek var mı acaba? Çoğu video da yabancı video internet üzerindeki. Bana ne yapmam konusunda biraz yardımcı olabilecek olursa çok sevinirim, iyi günler.

Premiere Pro'da pozisyon ayarı (Motion>Position), zoom ayarı (scale olarak geçer) döndürme ayarı (Motion>Rotation) Effect Controls penceresinde bulunur. Timeline'daki video veya sesi seçtiğinizde Effect Controls menüsünde temel efektler görünür.

effect control.png

Kırpma İşlemini Effects penceresine Crop yazarak bulabilirsiniz. Crop efektini videoya sürüklediğinizde Effect Controls penceresinden ayarlama yapabilirsiniz.

crop 2.png

crop.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. Ben uzun süredir Sony Vegas Pro'dan müzik klipleri, kısa filmlerin montajları ile uğraşıyordum ancak biraz daha ilerletmek istediğimde After Effects denedim ve gerçekten hiçbir şey anlayamadım. Premiere Pro daha kolay öğrendim (kesme, biçme vs.) Vegas Pro'da pan/crop olayını bilirsiniz. Oradan direk çok güzel işler çıkartabiliyordum ve ''animate'' kısmından videonun istediğim zamanında falan oluyordu yaptığım pan/crop'lar olsun effect'ler olsun. Premiere Pro'da bu mümkün mü yoksa manuel şekilde mi uğraşıyoruz? Yardımcı olabilecek var mı acaba? Çoğu video da yabancı video internet üzerindeki. Bana ne yapmam konusunda biraz yardımcı olabilecek olursa çok sevinirim, iyi günler.
Maalesef Premiere Pro'da o kadar kolay değil bu işler. Vegas güçsüz bir yazılım değil yerinde olsam montaj için Vegas'ı efekt için After Effects'i kullanırım ben öyle yapıyorum. Tam ne tarz bir şey yapacaksın söylersen yardımcı olabilirim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı