Adobe Substance 3D vs Blender

Adobe'nin yazılımını hiç kullanmadım fakat bence ücretsiz ve daha geniş çaplı olduğu için Blender.

En son söyleyeceğimi ilk başta söyleyeyim Blender+Substance :)

Kıyaslanacak derecede birbiriyle denk işi yapan programlar değil ikisi. Substance vs Marmoset Toolbag veya Quixel Mixer diye sorulsa daha anlamlı olabilir.

Veya Blender vs Maya , C4D, 3DMax gibi.

Ben kıyaslama yapacak kadar aşina değilim bu programlara hatta Blender dışında diğerlerinin arayüzünü bile görmüş değilim. Fakat genel geçer ve çok doğru bir kural var hangisine ulaşabiliyorsanız ve işinizi görüyorsa o iyidir.

Yaklaşık bir buçuk senedir Blenderla haşır neşirim profesyonel arenada sektör gereksinimlerini karşılıyor mu bilmiyorum fakat tavsiye edermiyim ? Sonuna kadar ederim.

Bedava, artı bugüne kadar blenderda yapmak isteyip çözümünü tamamen yine bedava olarak youtube üzerinde bulamadığım bir konu henüz karşıma çıkmadı.

Zaten hangisi daha iyi soruları kafanızı kurcalama aşamasındaysanız blender öğrenmek size bir şey kaybettirmez yarın öbür gün başka bir programa geçseniz bile blenderda öğrendiğiniz terminoloji, işinize yarayacaktır.

Geri
Yukarı