Adolf Hitler savaşı neden kaybetti?

Bana göre Dunkirk Tahliyesi.Hitler Dunkirkte dur emri vermeseydi savaş erken biterdi.İngiliz meclisi barış istiyordu zaten.
Dunkirk hakkında bir sürü söylenti var fakat kesin bir şey yok. Bazılarına göre, iş Luftwaffe'ye bırakılmak istenmiş Herrman Göring tarafından. Bazılarına göre, Hitler olası bir barış durumu için, Dunkirk olayı sorun çıkarmasın diye izin vermemiş. Son bir seçenek ise, Hitler'in kendi gücünü çok fazla görüp, arkadan Fransız askerleri tarafından kuşatılmamak için Dunkirk'ü bırakmış.

İşler çok karışık yani, kimse bir şey diyemiyor konu hakkında.

Dunkirk hakkında bir sürü söylenti var fakat kesin bir şey yok. Bazılarına göre, iş Luftwaffe'ye bırakılmak istenmiş Herrman Göring tarafından. Bazılarına göre, Hitler olası bir barış durumu için, Dunkirk olayı sorun çıkarmasın diye izin vermemiş. Son bir seçenek ise, Hitler'in kendi gücünü çok fazla görüp, arkadan Fransız askerleri tarafından kuşatılmamak için Dunkirk'ü bırakmış.

İşler çok karışık yani, kimse bir şey diyemiyor konu hakkında.
Haklısın aslında. Ben daha çok Hitler'in barış yapmak istediğini duymuştum.

Yahudilerin ölmesiyle, savaşın kaybedilmesini niye bir tutuyorsunuz anlamıyorum ne alaka yani?

Almanların ikinci dünya savaşında yaptığı akıl ermeyen taktiler, stratejiler nerede görülmüş?

Ben kaybetmesiyle alakalı demedim. Alman ları savunma gibi bir şey yaptı bende yüzüne vurdum o kadar.

Ben kaybetmesiyle alakalı demedim. Alman ları savunma gibi bir şey yaptı bende yüzüne vurdum o kadar.
Bence almanlar kaybetseler bile 2.dünya savaşında tarih yazdılar. Tek başlarına bütün dünya ile savaşmak zor olsa gerek.
Arkadaşın bu sözünü alıntılamışsınız, doğru söylemiş bunu söyleyen arkadaş.

Benim anlamadığım yahudiler denince akla Hitler geliyor. Ondan önce olan yahudi katliamlarını kimse bilmiyor
Bkz:İspanyol ve Roma Engizisyonu

Geri
Yukarı