Adolf Hitler sizin için kimdir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence Almanya'yı kurtarayım derken şöhretine yenik düşmüş biri. Hala düşmanları bitmemişken müttefiki Sovyetlere saldırmak... Bu çılgınca!
1-Sovyetler Hitler'in hiç bir zaman müttefiği olmadı. Ateşkes imzalamaları müttefik oldukları anlamına gelmez. Hatta tam tersine Hitler Sovyetlerden ölümüne nefret ediyordu çünkü Sosyalizm'e karşıydı.
2-Düşmanları az kalsın bitiyordu ama kibri yüzünden askerlerine dur emrini verince. Kıstırılmış 200-300 bin ingiliz askerinin kaçmasına bir nevi izin vermiş oldu.
Adamın dibidir bence. İklim şartlarına yenik düşmeseydi tüm Avrupa'yı fethederdi.
İklim şartları bir tek Alman ordusunu etkilemiyordu. Hitler'in savaşı kaybetmesindeki en büyük neden kendisinin ve generallerinin kibriydi.
Ayrıca Hitler Türkleri severdi ve Türkiye etkisiz elemandı diyenler olmuş. Sizce Sovyetleri, İngiltereyi falan yendikten Fransa'ya yaptığı gibi işgal ettikten sonra oturup yerinde bekleyecek miydi? Bizim kapımızı çalmayacağını mı düşünüyorsunuz? Hatta İngiltere'ye gerek yok Sovyetleri yense yine sıra bize gelecekti. WW2'den hasar almadan çıktıysak bu Stalingrad muharebesi sayesindedir.

Son düzenleme:
Hocam verdiniz ayarı 57’den gerçekten de dediğiniz gibi. Hayatı yaşayanlar gerçekten suyunu çıkarırken, avrupa hayali olanlar sürünüyor.
Dünya'nın öbür ucunda jeofizik mühendisi bir ağabeyimi mermer taşırken görmüştüm o kadar gerçekçi.

Son düzenleme:
Dünya'nın öbür ucunda jeofizik mühendisi bir ağabeyimi mermer taşırken görmüştüm o kadar gerçekçi.
Burada jeofizik mühendisi yok. 😀Varsa da gitmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada jeofizik mühendisi yok. 😀varsada gitmiştir.
Var, fena şartlarda da çalışmıyorlar açıkçası. Amerikan rüyasını anlatmışlar arkadaşa o da kaçak bir şekilde gelmiş turist vizesiyle. 1. Dünya ülkesi diye tabir ettiğimiz ülkeler çoğu üniversitemizin diplomasını tanımıyor zaten. Rüya gerçek bu arada ama senede 120.000$ kazanıyorsan gerçek.

Düşün ülkenin halini. Burda mesleğini yapmaktansa, orda hamallık yapmayı yeğliyor :D Ülkeyi savunayım derken kendi kendine gol atıyorsun ki bu ikinci oldu. Geçen mesajda da ortadoğu ülkesi dedin Türkiye'ye :)

Kendi ülkende başarılı olsaydın bir bağlılığın olurdu,
Doktorlar için de aynısını söyle o zaman hadi. Başarılı olmakla ülkeye bağlı olmak ne alaka? Ülkede zerre akıl fikir yoksa o ülkeye bağlı olmam bu kadar basit. Ben biat kültüründen gelmiş bir koyun değilim. Devlet benim için var, o devlet benim yanımda değilse zerre bağlı olmam o ülkeye. Sen burada bağlı olduğun devletinde 30 sene memur olarak çalış 1 jeep alamazsın, örneklerini çok yakın çevremde gördüm. Greencard ile gidip ABD'de 2. senesinde 2019 model jeep alan da gördüm. Ha tek yol da Greencard falan değil. Bu arada bilesin diye söylüyorum, kaybedenler kulübünde falan değilim. Ama bu ülkeden bir şekilde gidemezsem o zaman kaybedenler kulübünde olacağımı biliyorum.

Amerikan rüyasını anlatmışlar arkadaşa o da kaçak bir şekilde gelmiş turist vizesiyle.

Kaçak bir şekilde giderse tabii ki taş taşır jeofizik mühendisi olsa da. Çünkü çalışma izni yok ve kimse böyle bir insanı yanında çalıştırmaz. Verdiği örneğe bak ya 😂

Son düzenleme:
Araba sahibi olmayı lüks bir şey sanıyorsun galiba ABD'de? Neyse anlıyorum durumunu fazla uzatmaya gerek yok🙂
ABD'dekiler için değil ama senin için lüks bir şey. Ve giderek daha da lüks oluyor 😄

Çoktan o kulüptesin haberin yok. Doktorlar vasıflı insanlar onlar nereye gitse rahat bir yaşam sürerler peki sen? Dur tahmin edeyim A üniversitesi rastgele bir sözel bölüm?
Hahaha en sevdiğim ad hominem. Ee argümanın bitti tabii 😄. Neyse iyi günler dostum sana daha fazla cevap yazmayacağım 😁

Düşün ülkenin halini. Burda mesleğini yapmaktansa, orda hamallık yapmayı yeğliyor :D Ülkeyi savunayım derken kendi kendine gol atıyorsun ki bu ikinci oldu. Geçen mesajda da ortadoğu ülkesi dedin Türkiye'ye :)
En son uçak bileti parası biriktiriyordu😀 Ben burada sana hiç bir mesajımda Türkiye çok iyi bir ülke demedim. Türkiye Cumhuriyeti benim memleketim, kültürüm.
Hahaha en sevdiğim ad hominem. Ee argümanın bitti tabii 😄. Neyse iyi günler dostum sana daha fazla cevap yazmayacağım 😁
Cevap yazamadın zaten iyi günler dostum. Saçmaladın😁
ABD'dekiler için değil ama senin için lüks bir şey. Ve giderek daha da lüks oluyor 😄
Benim için lüks bir şey değil onu bilmen yeterli. Ben arabası var diye imrenmem.

En son uçak bileti parası biriktiriyordu😀 Ben burada sana hiç bir mesajımda Türkiye çok iyi bir ülke demedim. Türkiye Cumhuriyeti benim memleketim, kültürüm. Klavyeden yazmak kolay umarım benim gibi milliyetçi birine denk gelmezsin o pek iyi karşılayamayabilir.

Cevap yazamadın zaten iyi günler dostum. Saçmaladın😁

Benim için lüks bir şey değil onu bilmen yeterli. Ben arabası var diye imrenmem.
O değilde lüksü geçin sıfır araba aldık daha servisinden çıkarken arkadan çarptı biri. Hayat burda gerçekten yaşanmıyor. Birde demez mi sen suçlusun..

Tarihi savaşı kaybedenler değil kazananlar yazar. Kaybedenler de hep barbar, katil, kötü adamlardır. Burada sorulması gereken Hitler veya Stalin Emperyalistlerden ya da Siyonistlerden daha mı kötü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı