Adolf Hitler'in yaptığı şeyleri nasıl yorumlarsınız?

Alizm

Hectopat
Mesela yaptığı bazı şeylerin ister istemez ülkemize fayda getirdiğini düşünüyor musunuz?

Aklımda bir de şu soru var. Türkiye Almanya'nın yanında savaşa girseydi ve almanlar kazansaydı ülkenin durumu ne olurdu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Almanların bizi piyade olarak kullandığını anlamayan var mı artık? Sanayi alanında yaptığı adımlar belki bir tık getiri sağlamış olabilir. Onun haricinde tamamen fiyasko sayılır.

Ah dostum her gece bunları düşünerek kafayı yiyorum ve halen ne olurdu kestiremiyorum.
Bende düşünüyorum bazıları diyor sırada Türkiye'de vardı ama Adolf Hitler'in bir sözü var.
"dünyada tek bir ülke olsaydı, sanayisi almanlardan, ordusu türklerden, fahişesi fransızlardan olurdu" dedi.
Ve bence Almanya başarılı olsaydı.
Türkleri kendi ülkelerinde asker olması için dolgun paralar teklif ederdi.
Almanların bizi piyade olarak kullandığını anlamayan var mı artık? Sanayi alanında yaptığı adımlar belki bir tık getiri sağlamış olabilir. Onun haricinde tamamen fiyasko sayılır.
Bizde onların sanayi gücünden faydalanmak için 1.dünya savaşında onların yanında savaştık.
Ülke?
Şu manda olanı diyorsun?
Türkiye'den mi bahsediyorsun?

Mesela yaptığı bazı şeylerin ister istemez ülkemize fayda getirdiğini düşünüyor musunuz?

Aklımda bir de şu soru var. Türkiye Almanya'nın yanında savaşa girseydi ve almanlar kazansaydı ülkenin durumu ne olurdu?

Kanka emin olki Almanya'nın 2. dünya savaşını kazanması çok olası olurdu bence ama almanların yendiği bir dünyada ne kadar bir Türkiye kalır onu düşünüyorum çünkü bana göre almanlar diplomasi üstünlüğü kurardı yani Türkçe diye bir dil kalmazdı. Hem ne kadar müttefik olsak bile bir gün bizimle savaşır ve biz kaybederdik nasıl olsa karşında.

Großdeutsches kurmuş bir Almanya olurdu ama bana göre almanların üstünlüğü pek sürmezdi.​

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizde onların sanayi gücünden faydalanmak için 1.dünya savaşında onların yanında savaştık.
Elinde özgürlüğün, hürriyetin ve egemenliğin olmazsa; sana ucundan koklatacakları sanayi ne işe yarar?

Nazi Almanyasının yanılmıyorsam 1946 planının Trakya'dan girerek İstanbul'u işgal etmek olduğunu biraz araştırma ile öğrenebilirsin.

Geri
Yukarı