Adres beyanında bulunamıyorum

Noiya

Hectopat
Yaklaşık 1 ay önce yeni bir ev tuttuk her şey dahil elektrik, su ve doğalgaz fakat adres beyanı için ilçe nüfus müdürlüğünden randevu almam gerekiyordu.(Memleketten sadece ev işini halletmek için gelmiştim ve geri döneceğim tarih belli olduğu için müraacat edemedim) daha sonra mobil imza ile halledildiğini öğrendim fakat şöyle bir problem çıktı bu sefer de binamda 13 daire var ve ben 13. dairedeyim 12 daire gözüküyor. ALO 199'u aradım doğru düzgün cevap alamadım çözüm bulamadılar. Şimdi ben memlekkten sırf bu sebepten ötürü okuduğum şehire gitmek zorundayım. Korktuğum şey ise herhangi bir kaçak daire gibi bir durum olması. Emlakçı daire 10'a ikematgahı mı almam gerektiğini söyledi ve orasının ana daire olduğunu belirtti(ne alakaysa artık)Yani işin özü burnuma pis kokular geliyor. İlçe nüfusa gitsem direkt halledebilirler mi yoksa dava gibi olaylar olacak mı yani çok uğraşacak mıyım bilmiyorum. Bilgili arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir mi? Çok zor durumdayız param kalmadı.

Not: Gerçeğe aykırı adres beyanının 1800 TL cezası var.
2.Not: Bina 0 bu arada. Dairenin ilk kiracıları biziz.

Çok hakim olduğum bir konu değil ama sanki o çatı katı, daire 10'a bağlı bir bölüm gibi, ayrı bir daire değil gibi duruyor.
Yani bölüm bölüm olan tek daireyi birden fazla kişiye kiralıyor gibi bir izlenim edindim, yanlış da olabilir.

En üst kattaki her daire bi' alt katındakiyle bir görünüyor olabilir kağıt üzerinde. Yani tuttuğunuz 13 numaralı dairenin alt katında 10 numara varsa işler sıkıntılı olabilir. Sıfır binada kiracı olarak bu durumdan nasıl emin olabilirsin bilmiyorum, binanın ilk senesi olmasa faturadan yürünebilirdi belki. En kısa çözüm bina sahibiyle, ya da daire kiralama işini kim yapıyorsa onunla görüşüp çıkmak istediğini söylemek. Terslerse tapu kadastroya bu durumu ileteceğini belirt, daireleri ayıracağını söylese bile elektrik, doğalgaz vesaire abonelik açması gerekebilir. Abonelikten önce hepsi için sayaç ve benzeri aparatların takılması gerekli. Yol yakınken dön yani, bilmem kaç ay kira ve faturaya vereceğin paranın yarısını nakliyatçılara verirsin en kötü ihtimal. Farklı daireye ikametgâh aldırmanı gerektirecek geçerli bir sebep bilmiyorum, hiç görmedim. Fakat anlattığın gibi bir duruma şahit oldum, kağıt üzerinde öyle bir daire olmadığı için abonelik de açılmıyor, abonelik hangi dairenin üzerineyse onunla bölüşüyorsun falan, saçma işler.

Son düzenleme:
En üst kattaki her daire bi' alt katındakiyle bir görünüyor olabilir kağıt üzerinde. Yani tuttuğunuz 13 numaralı dairenin alt katında 10 numara varsa işler sıkıntılı olabilir. Sıfır binada kiracı olarak bu durumdan nasıl emin olabilirsin bilmiyorum, binanın ilk senesi olmasa faturadan yürünebilirdi belki. En kısa çözüm bina sahibiyle, ya da daire kiralama işini kim yapıyorsa onunla görüşüp çıkmak istediğini söylemek. Terslerse tapu kadastroya bu durumu ileteceğini belirt, daireleri ayıracağını söylese bile elektrik, doğalgaz vesaire abonelik açması gerekebilir. Abonelikten önce hepsi için sayaç ve benzeri aparatların takılması gerekli. Yol yakınken dön yani, bilmem kaç ay kira ve faturaya vereceğin paranın yarısını nakliyatçılara verirsin en kötü ihtimal. Farklı daireye ikametgâh aldırmanı gerektirecek geçerli bir sebep bilmiyorum, hiç görmedim. Fakat anlattığın gibi bir duruma şahit oldum, kağıt üzerinde öyle bir daire olmadığı için abonelik de açılmıyor, abonelik hangi dairenin üzerineyse onunla bölüşüyorsun falan, saçma işler.
Yani dediğim gibi bütün su,doğalgaz,elektrik faturaları kiraya dahil bir biçimde. Özellikle herhangi bir aşım durumunda ekstra ücret ödeyip ödemem gerektiğini sorduğumda kendileri öyle bir şey olmadığını söyledi. şöyle bir şey de var internet de dahildi normalde ama ben ayrı internet kullanmak istedim ve bağlattım yani bir problem olmadı. Öyle olsaydı interneti de bağlatamazdım sanırım değil mi ? Yani bilmiyorum çok kafam karışık. Umarım İlçe Nüfus Müdürlüğüne gittiğimde hallolur. Gerçekten uğraşmak istemiyorum. Kontrat imzaladık bile. Ben sadece dediğim gibi ceza almak istemiyorum 1800 tl yanlış adres beyanından ötürü. Tek korkum bu.

Hocam, dask belgesini isteyin. Net garanti ve temiz çözüm.
Tapu kadastro ile tehdit edemezsiniz. Hiç o potaya girmeyin. Daskı mecburen yaptıracak. Sorunu ev sahibi görsün, o çözsün. Üzerinize almayın.
İstanbul için elektrik su ve gaz başvuruları için şart zaten dask poliçesi. Hatta kira kontratı bile yaptırmadı benim emlakçım (işinin ehliydi).
Şimdi kendi evime geçtim burda da ikamet eden bir hatun kişi var, onunla uğraşıyorum(fiziki değil, nüfus müdürlüğünde kağıt üzerinde).
Nüfus müdürlüğüne gitmeniz gerekebilir. Yanınıza illaki bir fatura almanız gerekiyor. Elimde tapu ve dask ile gittiğimde "bu belgelerle iş yapamıyoruz." dediler. Kadının suratına sövercesine "Resmi evrakla değil üçüncü parti ticari bir şirketin evrağı ile iş yapıyorsunuz." dedim. Pişkince yüzüme baktı. Cevap vermedi. Neyse kendi dertlerimle konuyu dağıtmayım. Dask çıkartamazsa işte o zaman o ev sahibinin canına okursunuz.

Son düzenleme:
Öğrenci evi mi tuttuğunuz ev? İnterneti kimden bağlattın?
1+1 ev sadece bu sene için annem,kız kardeşim ve ben kalacağız. Ondan sonraki senelerde ev bana kalacak. İnternet Turkcell Superonline
Hocam, dask belgesini isteyin. Net garanti ve temiz çözüm.
Tapu kadastro ile tehdit edemezsiniz. Hiç o potaya girmeyin. Daskı mecburen yaptıracak. Sorunu ev sahibi görsün, o çözsün. Üzerinize almayın.
İstanbul için elektrik su ve gaz başvuruları için şart zaten dask poliçesi. Hatta kira kontratı bile yaptırmadı benim emlakçım (işinin ehliydi).
Şimdi kendi evime geçtim burda da ikamet eden bir hatun kişi var, onunla uğraşıyorum(fiziki değil, nüfus müdürlüğünde kağıt üzerinde).
Nüfus müdürlüğüne gitmeniz gerekebilir. Yanınıza illaki bir fatura almanız gerekiyor. Elimde tapu ve dask ile gittiğimde "bu belgelerle iş yapamıyoruz." dediler. Kadının suratına sövercesine "Resmi evrakla değil üçüncü parti ticari bir şirketin evrağı ile iş yapıyorsunuz." dedim. Pişkince yüzüme baktı. Cevap vermedi. Neyse kendi dertlerimle konuyu dağıtmayım. Dask çıkartamazsa işte o zaman o ev sahibinin canına okursunuz.
ya normalde unutmam kaç kere ev değiştirdik eskişehir içinde. Bütün her şey içine dahil olunca kafamdan çıkmış gitmiş. İyi oldu hatırlattığınız. Nüfusa gittikten sonra ona göre bir hamle yapacağım. Eğer kendileri tek seferde çözerse problem yok demektir zaten ama eğer böyle böyle eviniz kayıtlı değil. Ondan sonra emlakçıya yapışacağım. Yaşlı bir amcanın apartmanları var bir sürü hepsine kendileri bakıyor. Direkt muhatap onları alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı