Adres çubuğunda arama yapıldığında ''bağlantınız gizli değil'' hatası

Mjollnir

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
SMMM
Merhaba, yaklaşık olarak bir aydır ofiste kullandığım bilgisayarımda yaşadığım soruna bir çözüm arıyorum. (Windows 10 64 Bit)
Herhangi bir web tarayıcısından "adres çubuğu"na bir şey yazıp Google'da aratmak istediğimde "bağlantınız gizli değil" uyarısını alıyorum. (Net: ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID) bu yalnızca arama motoru olarak Google seçiliyken oluyor. Ayrıca www.google.com'a girip arama yapıldığında sorun olmuyor.

hata2.PNG

hata.PNG

Bir diğer sorun ise "bağlantılara" tıkladığımda da -bence aynı sebepten ötürü- benzer bir şekilde hata verip sayfa açılmıyor. Gün içinde Chrome kullanıyorum, diğer tarayıcılarda da denedim. Ek olarak bir bilgi daha vereceğim; bu sorun başladığından beri Netflix'e üye girişi yapamıyorum. Geçenlerde bir bölüm dizi izlemek istediğimde fark ettim, hem kendim hem arkadaşımın hesabından denedik ve "parolanız yanlış" hatası aldık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam PC'nin tarihi veya saati yanlış olabilir. Ona dikkat edebilir misiniz? (Bana olmuştu.)

PC tarih ve saati yanlış ise veya mevcut tarayıcınız güncel değil ise siteye sokmayabilir farklı tarayıcı tarih saat ve bulunduğunuz bölgeyi değiştirmeyi deneyin.

Hocam PC'nin tarihi veya saati yanlış olabilir. Ona dikkat edebilir misiniz? (Bana olmuştu.)
PC tarih ve saati yanlış ise veya mevcut tarayıcınız güncel değil ise siteye sokmayabilir farklı tarayıcı tarih saat ve bulunduğunuz bölgeyi değiştirmeyi deneyin.
Tarih-saat-bölge ayarlarım Microsoft ile eşzamanlı. Manuel bir ayar yok internet üzerinden otomatik sağlanıyor. Farklı tarayıcılardan da aynı hataları alıyorum.

Bu adrese girmeyi deneyin olmazsa YouTube'da çözümleri var "Netflix siteye girmiyor" adıyla aratırsanız mutlaka yardımınızı bulursunuz.

Bu adrese girmeyi deneyin olmazsa YouTube'da çözümleri var "Netflix siteye girmiyor" adıyla aratırsanız mutlaka yardımınızı bulursunuz.
Teşekkür ederim ancak gönderdiğiniz linkteki çözümler işe yaramıyor. Ayrıca YouTube'da benim sorunuma benzer sorunlar için birçok çözüm var ama tabii ki denedikten sonra burada konu açtım.

Yeni konular

Geri
Yukarı