Adreslenebilir RGB LED önerisi

SHER-LOCKED

Kilopat
Dostlar, Gigabyte B450 Aorus Elite anakarta takacağım. Aklımda bu var ama biraz pahalı geldi. Var mı öneriniz? Aliexpress'ten de olur.

Bir de bu Corsair'in LS100S RGB şeritleri neden 2 uçlu? Tek bağlantı yetmiyor mu? Bir de LS100S anakarta takılır mı?

dincaay

Hectopat
Yer
Bursa

OsurtanBiber

Centipat
Ne iş için kullanacaksınız? Sürmek için elinizde bir sürücü var mı? Sadece anakarttan mı kullanacaksınız? Bütçeniz nedir ve kaç metre size yeterli gelir?

KS
SHER-LOCKED

SHER-LOCKED

Kilopat
Ne iş için kullanacaksınız? Sürmek için elinizde bir sürücü var mı? Sadece anakarttan mı kullanacaksınız? Bütçeniz nedir ve kaç metre size yeterli gelir?

Kasayı aydınlatmak için kullanacağım. Sürücüden kastınız ne? Bütçe olarak 200-300 TL düşünebilirsiniz.

PanzerTR

Hectopat
Yer
JokerLand
Kasayı aydınlatmak için kullanacağım. Sürücüden kastınız ne? Bütçe olarak 200-300 TL düşünebilirsiniz.
Sürücü derken ya yapıştırıcı ya da kumanda/kontrol kartı bir şey bahsediyor.

KS
SHER-LOCKED

SHER-LOCKED

Kilopat
Sürücü derken ya yapıştırıcı ya da kumanda/kontrol kartı bir şey bahsediyor.

Anakartımda 3pin %v ARGB girişi bulunuyor oraya takacağım. Elimde yapıştırmak için bir şeyler var ama mıknatıslı vesaire olursa daha iyi olur ya da kendinden yapışkanlı.

OsurtanBiber

Centipat
Anakartımda 3pin %v ARGB girişi bulunuyor oraya takacağım. Elimde yapıştırmak için bir şeyler var ama mıknatıslı vesaire olursa daha iyi olur ya da kendinden yapışkanlı.
Hocam set halinde satılan ürünler size gereksiz pahalı olacak. Ben bu tarz ürünlere para verilmesi taraftarı değilim sırf bir marka üstüne amblem bastı diye. Eğer az biraz elektronikten anlıyorsanız, eliniz biraz lehim tutuyorsa size tavsiyem:
WS2812B Led şerit, ayrı ayrı adreslenebilir akıllı RGB LED 5V Fiyatları ve Özellikleri Şu üründen alın ve ucuna erkek jumper lehimleyin. Zaten anakartınızdan kullanacağınızı söylüyorsunuz. Eğer anakartınız argb led desteklemeseydi başka öneriler de yapabilirdim. Size gelebilecek en ucuz ve en mantıklı yöntem bu.
Hocam set halinde satılan ürünler size gereksiz pahalı olacak. Ben bu tarz ürünlere para verilmesi taraftarı değilim sırf bir marka üstüne amblem bastı diye. Eğer az biraz elektronikten anlıyorsanız, eliniz biraz lehim tutuyorsa size tavsiyem:
WS2812B Led şerit, ayrı ayrı adreslenebilir akıllı RGB LED 5V Fiyatları ve Özellikleri Şu üründen alın ve ucuna erkek jumper lehimleyin. Zaten anakartınızdan kullanacağınızı söylüyorsunuz. Eğer anakartınız argb led desteklemeseydi başka öneriler de yapabilirdim. Size gelebilecek en ucuz ve en mantıklı yöntem bu.
Anakartınızda eğer erkek pin varsa dişi jumper lehimleyin. Söylemeyi unutmuşum.

Son düzenleme:
KS
SHER-LOCKED

SHER-LOCKED

Kilopat
WS2812B Led şerit, ayrı ayrı adreslenebilir akıllı RGB LED 5V Fiyatları ve Özellikleri Şu üründen alın ve ucuna erkek jumper lehimleyin. Zaten anakartınızdan kullanacağınızı söylüyorsunuz. Eğer anakartınız ARGB LED desteklemeseydi başka öneriler de yapabilirdim. Size gelebilecek en ucuz ve en mantıklı yöntem bu.

Anakartınızda eğer erkek pin varsa dişi jumper lehimleyin. Söylemeyi unutmuşum.

Hocam bahsettiğiniz jumperi nereden bulabilirim?
Şöyle bir şey mi?
Sanırım bunun ucuna 3 kablo lehimlesem yetiyor, değil mi?

Son düzenleme:
KS
SHER-LOCKED

SHER-LOCKED

Kilopat
Sanırım lit 100-200 kullanıyordunuz açıkçası öyle bir kasa için ekstra LED mantıklı değil benim düşüncem.

RGB LED biraz isteğe bağlıdır. Ben daha parlak görünmesini istediğim için böyle yapıyorum.

Yeni konular

Yukarı