Çözüldü ADSL en fazla kaç Mbps destekler?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
ADSL2+'tan bahsediyorsanız 24 Mbps indirme hızı destekliyor.

adslhizlari.png
ADSL2+ teoride 24Mbps download ve 1.4Mbps upload destekliyor ancak Türkiye de dahil birçok ülkede internet servis sağlayıcıları 16Mbps/1Mbps ile sınırlıyor, altyapının yetersizliği ve eski olması nedeniyle. Ek olarak Türkiye'de santrale yakın konumlara VDSL, belli bir mesafeden uzak yerlere ADSL verildiği için ve bu uzaklıklarda hat değerlerinde düşüş yaşandığı için pratikte Türkiye'de ADSL ile 15Mbps üzerini görmek imkansızaa yakın. Ben 14.4Mbps/1Mbps alarak ADSL sınırlarını zorladığımı düşünüyorum şahsen :)

ADSL2+ teoride 24Mbps download ve 1.4Mbps upload destekliyor ancak Türkiye de dahil birçok ülkede internet servis sağlayıcıları 16Mbps/1Mbps ile sınırlıyor, altyapının yetersizliği ve eski olması nedeniyle. Ek olarak Türkiye'de santrale yakın konumlara VDSL, belli bir mesafeden uzak yerlere ADSL verildiği için ve bu uzaklıklarda hat değerlerinde düşüş yaşandığı için pratikte Türkiye'de ADSL ile 15Mbps üzerini görmek imkansızaa yakın. Ben 14.4Mbps/1Mbps alarak ADSL sınırlarını zorladığımı düşünüyorum şahsen :))
Ben bir ara 17 mbit gördüm hocam 5 dakikalığına. İnsan bir şok geçiriyor nasıl ya falan diye 😀 Şimdi kurtuldum gerçi 35/6 kullanıyorum.

Geri
Yukarı