ADSL kullandığım internet hat değerlerim sadece ADSL için mi geçerli?

|-Hakan-|

Hectopat
Şu anda TürkNet kullanmaktayım, ve modem arayüzüne girdiğimde hat değerleri ilk fotoğraftaki gibi gözüküyor(Max 25Mbps internet).Bu durum diğerlerini de kapsar mı ?(VDSL ve fiber) bir de şöyle bir durum var 2.fotoğraf'ta gözüktüğü gibi altyapım Max 69Mbps destekliyor diyor(Milleni, NetSpeed gibi sitelerden çıkan sonuç).ADSL'den VDSL ya da fibere geçersem bu hızlara yükselmem mümkün mü? Bir de ekstra şöyle bir sorum var bulunduğum bölgede port yok, ben geçeceğim ISS'ye başvuru yapsam şu anda kullanmakta olduğum Port'a direkt geçiş mi yaparım yoksa yeni bir port açılmasını mı beklerim?

Dosya Ekleri

• hat-değerleri.PNG
    hat-değerleri.PNG
    6,4 KB · Görüntüleme: 26
  • desteklenen-max-hiz.PNG
    desteklenen-max-hiz.PNG
    6,3 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda TürkNet kullanmaktayım, ve modem arayüzüne girdiğimde hat değerleri ilk fotoğraftaki gibi gözüküyor(Max 25Mbps internet).Bu durum diğerlerini de kapsar mı ?(VDSL ve fiber) bir de şöyle bir durum var 2.fotoğraf'ta gözüktüğü gibi altyapım Max 69Mbps destekliyor diyor(Milleni, NetSpeed gibi sitelerden çıkan sonuç).ADSL'den VDSL ya da fibere geçersem bu hızlara yükselmem mümkün mü? Bir de ekstra şöyle bir sorum var bulunduğum bölgede port yok, ben geçeceğim ISS'ye başvuru yapsam şu anda kullanmakta olduğum Port'a direkt geçiş mi yaparım yoksa yeni bir port açılmasını mı beklerim?

VDSL'e geçerseniz hat değerleriniz değişecektir. Sinyal türleri farklı çünkü. Fiberde hat değerleri diye bir şey yok, optik şekilde iletiliyor internet sinyalleri fiber en sağlıklısı.

Özetlemek gerekirse altyapı kalitesi ve hız bakımından.

Fiber>VDSL>ADSL

İnternet'le pek bir alakam yok kusura bakmayın. Şöyle şekilde düzelteyim o zaman Fiber'de bu hızda ya da bu hıza yakın internet alabilir miyim?
Sizin altyapınız VDSL, fiber değil.. TT fiberi ile şu anlık en yüksek 100 Mbps hız alabilirsiniz (daha yüksek hızda paket olmadığından dolayı), vereceğiniz fiyata bağlı.

Fiberde 1000Mbps'ye kadar imkan var, şu an aldığınızın kat ve kat fazlasını alırsınız yani.
peki şu sorumla alakalı bişey diyebilirmisiniz ?
"bulunduğum bölgede port yok, ben geçeceğim ISS'ye başvuru yapsam şu anda kullanmakta olduğum Port'a direkt geçiş mi yaparım yoksa yeni bir port açılmasını mı beklerim?"

Sizin altyapınız VDSL, fiber değil. TT fiberi ile şu anlık en yüksek 100 Mbps hız alabilirsiniz (daha yüksek hızda paket olmadığından dolayı), vereceğiniz fiyata bağlı.

Hocam katılmıyorum size, arkadaşta şu an ADSL varmış. Sanırım hem VDSL hem Fibere geçebilecek altyapı mevcut bölgesinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı