ADSL modem ve VDSL modem arasındaki hız değeri farklılıkları

Apusystem

Hectopat
Fotoğraflarda görüldüğü üzere modemler arası değerler farklı. Ben hangi değerlere inanayım şaşırdım. Bu neden kaynaklanıyor olabilir. ADSL paket kullanmaktayım. İlk değerler ADSL modem, ikinci değerler ise yeni aldığım VDSL modem. VDSL modemi kullanayım dedim. Sürekli kopmalar yaşadım. Acaba modem mi sorunlu yoksa VDSL'e geçince sorunsuz kullanır mıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    17,1 KB · Görüntüleme: 69
  • Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    14 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
VDSL'e geçince o zamanki değerler farklı olacaktır o zaman ancak anlaşılır. Sorun olursa yorumlayıp gerekirse arıza kaydı açılır veya modemlerin yazılım güncellemesi varsa yapın.

1.resimde Huawei modem hat değerleri ADSL2+ olarak gözüküyor.2.resimde Vodafone modem ADSL2 hat değeleri gözüküyor. Öncelikle kablolarınız eski ve bağlantılarda ek varsa kontrol ediniz. İnternetinizi daha yüksek hızlara çıkartabilirsiniz.

1.resimde Huawei modem hat değerleri ADSL2+ olarak gözüküyor.2.resimde Vodafone modem ADSL2 hat değeleri gözüküyor. Öncelikle kablolarınız eski ve bağlantılarda ek varsa kontrol ediniz. İnternetinizi daha yüksek hızlara çıkartabilirsiniz.
Kablolarım evet eski ve ek var. Fakat ADSL modemimde hiç bir kopma sorunu yaşamıyorum. Zayıflama değerleri vs. de düşük gözüküyor gördüğünüz gibi.
VDSL modemde sorun yaşadım sadece. VDSL pakete geçince eğer değerler böyle kötü devam ederse kabloları CAT 6'yla güncelleyeceğim.

Hocam modem VDSL'de hattın ADSL tabii olmaz, VDSL sinyali gelince görürsün farkı, VDSL sinyalin de kopmalara çok rastlamazsın ben ADSL kullanıyordum günde 5 kez internet kesiliyordu VDSL'e geçtim kopma sıkıntım kalmadı.

Hocam modem VDSL'de hattın ADSL tabii olmaz, VDSL sinyali gelince görürsün farkı, VDSL sinyalin de kopmalara çok rastlamazsın ben ADSL kullanıyordum günde 5 kez internet kesiliyordu VDSL'e geçtim kopma sıkıntım kalmadı.
Vodafone Net'le süren mücadelem bitsin de en yakın zamanda VDSL'e geçeceğim hocam. İnternetimde sıkıntı olmamasına rağmen bir de gidip hızımı 6ya sabitlediler.

Kablolarım evet eski ve ek var. Fakat ADSL modemimde hiçbir kopma sorunu yaşamıyorum. Zayıflama değerleri vs. de düşük gözüküyor gördüğünüz gibi.
VDSL modemde sorun yaşadım sadece. VDSL pakete geçince eğer değerler böyle kötü devam ederse kabloları CAT 6'yla güncelleyeceğim.

CAT6 kablo almana gerek yok VDSL2 için CAT5 kablo alsanda olur. Modemini G. DMT moduna alırsan internetteki kopmaların ortadan kalkar.

Vodafone Net'le süren mücadelem bitsin de en yakın zamanda VDSL'e geçeceğim hocam. İnternetimde sıkıntı olmamasına rağmen bir de gidip hızımı 6'ya sabitlediler.

Hocam bunların kafa böyle işliyor 8Mbit'de düştüğün zaman 6'ya düşürürler eğer 6'dan da düşersen vay haline.

Geri
Yukarı