ADSL'den VDSL'e geçiş, tesisat yenilemesi ve hat değerleri

Şu arkadaşı bağlayıp kontrol edilmesi lazım. Belki dediklerinizde haklısınız ama ortada anormal bir durum var. Ne olursa olsun %20-30 iyileşme olması lazımdı.
Eki Görüntüle 1218062
Eki Görüntüle 1218063
Bu fiber kutusu koyuldu, ama bu üstünde TELEFON yazan kutudan 250 metre uzakta. Bu ankastre kutusundaki kablolar vs. hiç değişmedi. O ankastreden kutuya da kablo çekilmedi, çekilse fark ederdim.

O ankastreden kutuya da kablo çekilmedi, çekilse fark ederdim.
Fotoğrafını paylaşmadığınız için kutuyu göremiyoruz ancak büyük ihtimalle VDSL saha dolabıdır o kutu. Daireye kadar fiber olmadığını da tahmin edebiliyoruz. Telefon yazılı ankastre ve eski kablolarla devam yani. Modemi kapatıp arıza kaydı açın, ekip gelsin Ulunay'ın paylaştığı o cihazla bir ölçtürün hattı.

Fotoğrafını paylaşmadığınız için kutuyu göremiyoruz ancak büyük ihtimalle VDSL saha dolabıdır o kutu. Daireye kadar fiber olmadığını da tahmin edebiliyoruz. Telefon yazılı ankastre ve eski kablolarla devam yani. Modemi kapatıp arıza kaydı açın, ekip gelsin Ulunay'ın paylaştığı o cihazla bir ölçtürün hattı.
Fotoğrafı internetten aldım, bu kutudan (daha büyüğü) 250mt ötede var. Bir tane daha 850mt ötede var.
turk-telekom-internet-kutusu-bilgi-verilmeden-takilmis.jpg

Ama aynen, telefon yazılı ankastreden devam ediyorum ben.

Fotoğrafını paylaştığınız kutu FTTB. Gerçi alıntı olduğunu söylemişsiniz. 250 metre ve 850 metre uzakta olduğunu söylediğiniz kutuların fotoğrafını çekerek paylaşabilirseniz kutular için net bir şey söylenebilir.
TT ekibini çağırıp, @Ulunay'ın "şu arkadaşı bağlayıp kontrol edilmesi lazım" dediği mesajdaki cihazla ölçtürtün derim internetinizi.

Fotoğrafını paylaştığınız kutu FTTB. Gerçi alıntı olduğunu söylemişsiniz. 250 metre ve 850 metre uzakta olduğunu söylediğiniz kutuların fotoğrafını çekerek paylaşabilirseniz kutular için net bir şey söylenebilir.
TT ekibini çağırıp, @Ulunay'ın "şu arkadaşı bağlayıp kontrol edilmesi lazım" dediği mesajdaki cihazla ölçtürtün derim internetinizi.
@Ulunay

Evimden 250mt. ötede bu var.

20211207_010150.jpg

20211207_010134.jpg

Farklı bir dolaba bağlı olabilirsiniz. Bu yönden gözüktüğü kadarıyla henüz hat aktarımı olmamış gibi. Ankastre üzerinde bulunana yazılar silinmiş. Teyit edemedim.

Ankastre üzerinde yazan yazıyla dolabın üstündeki eşleştiği zaman bağlı olduğunu dolabı bulmuş oluyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı