ADSL'den VDSL'e geçiş

Candenizz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, evime Türk Telekom 12 Mbps internet bağlattım altyapımın VDSL 35 Mbps'ye kadar desteklediğini söylediler. Normalde bina altyapısında VDSL mevcut fakat bina girişinden benim evdeki prize gelen hat kablosu eski olduğu için 8 Mbps civarı hız alabiliyorum. Ben bu kabloyu değiştirsem hattımı VDSL'ye nasıl geçirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hattınızın VDSL'e geçmesi için TT'nin tanımlama yapması ve duruma göre saha dolabı üzerinden port değiştirmesi lazım.

Kısacası VDSL pakete geçmeniz gerekli.

Siz 35 Mbps pakete başvurun eğer hızınız 30 ve altı çıkıyorsa iç tesisatı yenileyin derim.

Hattınızın VDSL'e geçmesi için TT'nin tanımlama yapması ve duruma göre saha dolabı üzerinden port değiştirmesi lazım.

Kısacası VDSL pakete geçmeniz gerekli.

Siz 35 Mbps pakete başvurun eğer hızınız 30 ve altı çıkıyorsa iç tesisatı yenileyin derim.

Zaten ilk başvurduğum zaman VDSL paket olarak seçmiştik ve komşumun altyapısı Max 35 Mbps desteklerken benim altyapım 8 Mbps gözüküyor.

Zaten ilk başvurduğum zaman VDSL paket olarak seçmiştik ve komşumun altyapısı Max 35 Mbps desteklerken benim altyapım 8 Mbps gözüküyor.
O zaman mecburen iç tesisatı değiştirip tekrar kayıt açmanız gerekli.

Hem TT'nin kendisi elit ekip kapsamında değiştiriyor. Ücreti ne kadar bilemiyorum ama kullandıkları kablonun kalitesi çok iyi.

Bütçenizi aşarsa elektrikçiye uğrayıp fiyat sorun. Bu arada bakır kalitesi yüksek kablo alın yoksa 1-2 yıl sonra sorunlar baş gösterebilir.

O zaman mecburen iç tesisatı değiştirip tekrar kayıt açmanız gerekli.

Hem TT'nin kendisi elit ekip kapsamında değiştiriyor. Ücreti ne kadar bilemiyorum ama kullandıkları kablonun kalitesi çok iyi.

Bütçenizi aşarsa elektrikçiye uğrayıp fiyat sorun. Bu arada bakır kalitesi yüksek kablo alın yoksa 1-2 yıl sonra sorunlar baş gösterebilir.

Zaten elektrikçi çağırıp CAT 6 kablo çektirmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı