ADSL'den VDSL'e Geçiş

mrEzio

Centipat
2 yıl taahhütüm vardı 20 Mbit internet paketinden gelen sadece 13 14 civarındaydı. Bugün müşteri hizmetlerini aradım ve neden uploadın ve downloadın bu kadar düşük olduğunu sordum. Bana hattın VDSL değil ADSL olduğunu söylediler ve geçirebiliriz dendi. Bende ek ücret ödeyecek miyim diye sordum. Hayır dedi ama internette bazı yerlerde direk üst pakete geçildiği yazıyor acaba ödeyecek miyim fiyat yükselir mi ve 444 1 444'ü aradığımda hala tarifemin 20 Mbit olduğununu söylüyor asistan ama gelen DSL hızı 24764, kabin evin önünde 5 metre var ev ile arasında.
Upload 5.0 civarında.
Download 20 21 22 diye değişiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Patır batır geçirmiyorlar mı ek ücret istemeden sessiz sedasız? Bizim santralde boş portlar da var ama VDSL'e ek ücret ödemeden geçiren yok. Bir de 17 yıllık Türk Telekom evde Internet müşterisiyiz yani.

Son düzenleme:
ADSL2+ teoride 25Mbps'e kadar hız sunabilir. Sizin paketiniz 20Mbps yani ADSL. Fakat aynı hızı VDSL de de alabilirsiniz. Muhtemelen müşteri temsilcisi sadece ADSL den VDSL ye taşıma yapacağı için ek ücret ödemeyeceğinizi belirtmiş. Ayrıca hattınız VDSL'e taşındığında hat değerleriz değişecek ve alabileceğiniz maksimum hız yüksek ihtimalle artacak. Dolayısı ile şuan aldığınız hızdan daha yüksek hızlara çıkabilmeniz mümkün olacak. Tabi bu durumda farklı bir pakete geçiş yapacağınızdan paket ücreti de artacak. İnternet servis sağlayıcınızı tekrar arayıp 20Mbps paketinizin VDSL'e taşındığında ek ücret ödeyip ödemeyeceğinizi tekrar sorun.

VDSL değil ADSL olduğunu söylediler ve geçirebiliriz dendi. Bende ek ücret ödeyecek miyim diye sordum.
Çağrı merkezi sizi hiçbir ek ücret almadan VDSL'e geçirelim dediyse boş port olmalı, ek ücret de alınmamalı. Oldu ki ek ücret aldılarsa her konuşmanın başında "görüşmelerimiz kaydedilmektedir" dediklerine göre, "hayır ek ücret almayacağız dediniz çağrı kayıtlarını dinleyin" dersiniz o da en kötü senaryoda.

Yeni konular

Geri
Yukarı