ADSL'den VDSL'e geçiş

NumanS

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar şu anda bulunduğum konumda maximum alabiliceğim internet hız değerlerim 47 Mbps olarak gözüküyor. Bunun üzerine ADSL'den VDSL'e geçiş yapmayı planlıyorum. Türk Telekom müşreti hizmetleri ile görüştüğümde. 7-15 iş günü arasında geçiş yapabilirsiniz fakat bu süreç içeresinde internet erişiminiz olmucak dediler.
Fakat şu anda kullandığım 16 Mbps yetmiyor sizce geçiş yapmak doğru karar olur mu?
İnternet değerlerim:

ttnet.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar şu anda bulunduğum konumda maximum alabiliceğim internet hız değerlerim 47 Mbps olarak gözüküyor. Bunun üzerine ADSL'den VDSL'e geçiş yapmayı planlıyorum. Türk Telekom müşreti hizmetleri ile görüştüğümde. 7-15 iş günü arasında geçiş yapabilirsiniz fakat bu süreç içeresinde internet erişiminiz olmucak dediler.
Fakat şu anda kullandığım 16 Mbps yetmiyor sizce geçiş yapmak doğru karar olur mu?
İnternet değerlerim:

Eki Görüntüle 588063

Bulunduğun konumda alabileceğin maximum internet hız değerlerini nereden öğrenebiliyoruz? Ben de 16Mbps kullanıyorum. Sınır bu mu yoksa yükseltilebilir mi öğrenmek istiyorum.

İnternet değerlerim:

Eki Görüntüle 588063
35Mbps hızda bir VDSL pakete geçiş yapman iyi olur. Maksimum hızı almaya çalışınca kopma sorunu gibi şeyler oluyor o yüzden bir kademe altını almak iyidir. 7-15 günlük kesinti çok büyük bir sorun değil gibi geliyor.

İzmir'de oturuyorum. Maksimum hızı değiştirebilme şansım var mı peki? Oturduğum yerle alakalı mı bunu nasıl öğrenebilirim?
Maksimum hız oturduğun yerdeki altyapı ile alakalı. Altyapı sorgulaması yapabilirsin.

Bu siteden adresini girerek hem Superonline hem Türk Telekom için ayrı ayrı sorgulama yapın.

Geçiş yapman iyi olur ancak modeminde ki değer ADSL2+ modunda gösteriyor sana. VDSL değerleri daha farklı olacaktır ancak altyapın sağlıklı ise alabileceğin hızı görme ihtimalin var.
Zaten sana hızı garanti edemiyor ispler belli bir hıza (A) kadar ibaresi olur hep.

Turknet de bana mesaj atmıştı bundan 1 ay önce. VDSL modeminiz varsa hızınızı 35'e çıkaracaz diye. Ben de VDSL modem aldım. Başvuru yaptım. 15 gün sonra 35 Mpbs'e çıkardılar. Normalde 10 Mpbs kullanıyordum. Şimdi 4k videoları rahat izliyorum. Ayrıca 15 günlük sürede internetimde kesinti olmadı. Kesinlikle geçmelisin.

TürkNet'de bana mesaj atmıştı bundan 1 ay önce. VDSL modeminiz varsa hızınızı 35'e çıkaracaz diye. Ben de VDSL modem aldım. Başvuru yaptım. 15 gün sonra 35 Mbps'e çıkardılar. Normalde 10 Mbps kullanıyordum. Şimdi 4K videoları rahat izliyorum. Ayrıca 15 günlük sürede internetimde kesinti olmadı. Kesinlikle geçmelisin.

Kesinti nasıl olmadı ya oluyor aslında kesinti. Ayrıca upload hızınız ne idi ne oldu

Yeni konular

Geri
Yukarı