Advanced SystemCare otomatik RAM temizleme ikonunu aktif etme

Lachin Eke

Hectopat
Yer
Ahıska
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Masaüstünüzde o simgeye bastığınızda (roket simgesi) RAM temizliyor, kapattım özelliği 1-2 dakika işim vardı. Sonra açmak istedim ama nerede olduğunu bilmiyorum. Nereden aktif edebilirim tekrardan?

Arka plan ikonuna sağ tıkla> performans bilmem nesi yazıyor.
İşinize karışmak gibi olmasın ama bu program sadece RAM belleği zorla diske yazarak boşaltıyor Windows zaten gereken kadarını sıkıştıkça yapar.
Böyle yapmanız %100 disk kullanımı sorunu oluşturabilir daha çok takılma görebilirsiniz.

Yerim çok dolmasın diye yükledim, önereceğiniz program varsa seve seve indiririm! Tabii işlevli ise ona göre.

indirimde 5 TL'ye düşüyor

Masaüstünüzde o simgeye bastığınızda (roket simgesi) RAM temizliyor, kapattım özelliği 1-2 dakika işim vardı. Sonra açmak istedim ama nerede olduğunu bilmiyorum. Nereden aktif edebilirim tekrardan?
Zamanında bende kullandım kesinlikle önermem. Yaklaşık 2 yıl kadar kullandım bunu her formattan sonra indiriyordum. Ama bilgisayar hiçbir şekilde hızlanmıyordu, aradan zaman geçti düzenli mavi ekran vermeye başladı, CSGO dosyaların sürekli eksik olduğunu söyleyip oyundan kickledi, sistemi temizlesin diye tarama yapınca uzun uzun donmalar başladı, 30 saniyede açılan bilgisayar 10 dakika bekletti falan, sırf bu yavaşlık yüzünden yeni ram aldım. İlk yıl bu kadar belli etmemişti sistemi yorduğunu ama 2. yılın başlarında resmen mahvetti bilgisayarımı. Temizlediği ramden çok kullandığı ram var uygulamanın. Şimdi hiç öyle şeyler yüklemiyorum 8 ayda bir temiz format atıyorum sistem de düzgün şekilde çalışıyor.

Geri
Yukarı