Aercool Airhawk Duo Kasa için Fan Hızlarını kontrol etme

linden1054

Kilopat
Daha fazla  
Aerocool Airhawk Dua kasasına sahibim arkadaşlar önde 2 adet 20cm fan arkada ise 1adet 12cm egzoz fan mevcut. Ben bu fanların hızı kendim kontrol etmek istiyorum, bunun için ne yapmam gerekiyor acaba ? Çok anlamadığım için yardımlarınıza ihtiyacım var, ürünün linkini aşağıya bırakıyorum.

Fanları anakarta bağlayıp bios veya anakartın uygulaması var ise oradan ayarlayabilirsin.

Kasa ile birlikte pwm kontrol için bir ucu kontrolcüye bir ucu anakarta gidecek biçimde kablo olması gerekiyor. Onu takınca bios tan ufak bir ayar ile fanlarin hızını arttırma şansınız var.

PWM bağlantısını anakarta yapın. Yapmadıysanız şuan tam hızında dönüyorlardır. Yaparsanız BIOS veya anakartınızın fan kontrol uygulaması varsa ordan ayar yapabilirsiniz. Fanların RPM’i gözükmüyor ama yaptığınız ayarlar kaydediliyor. Ses farkından anlarsınız zaten :)

Eğer tam hızında dönüyorlarsa yapmama çok gerek yok. Benim isteğim eğer daha hızlı dönebiliyorlarsa bios üzerinden hızlarını arttırmaktı hocam

Eğer tam hızında dönüyorlarsa yapmama çok gerek yok. Benim isteğim eğer daha hızlı dönebiliyorlarsa bios üzerinden hızlarını arttırmaktı hocam
PWM kontrolü yoksa tam hızında dönüyolardır. Yine de kontrol amaçlı PWM kablosunu takabilirsiniz.

Onu da yapabilirsiniz. Ben şuan farklı bir kontrolcü yardımı ile hem led hemde hız ayarı yapabiliyorum. Oyuna girince 1200 e alıyorum. Oyundan çıkınca sessiz moda. Gayet güzel oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı