Aercool VX Plus 500W vs. High Power 500W PSU

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
i5 4570 ve MSI RX 570 kullanıyorum.
Bilgisayar tam yükte 300 watt geçmiyor.

Biraz araştırma yaptıktan sonra piyasada fiyat performans dediğimiz 2 ürün buldum.
Her iki üründe 12 volt kanalından 456 watt çıkış sağlamaktadır. High Power 80 plus bronze sertifikası ile öne çıkarken Aerocool ise fiyatı ile önde. Aerocool sitesine baktığımda verimlilik 77 ile ile 81 arasında değişkenlik göstermekte. Hatta şuraya bir Aerocool'un verimlilik şablonunu atayım daha açıklayıcı olur.

33ww61k.png

Şimdi arkadaşlar matematik bilgim pek iyi değil. Şu şablona göre bir hesaplama yapılırsa hangi psu seçmek daha mantıklı olacaktır? Uzun vadede high power elektirik tasarrufu yaparak bu işten karlı çıkacabilecekmiyiz yoksa günde 4 saat oyun oynayan birisi için aerocool dahamı karlı olacaktır?

High Power daha iyi bir güç kaynağı. Bu ikisi arasında seçim yapmam gerekirse High Power alırdım.

Arkadaşlar olayı sadece +80 sertifikası ile sınırlandırmamak lazım zira doğru bir örneklendirme olacaksa amiral gemi üreten telefon devleri aynı zaman da berbat ötesi düşük modellerde üretiyor. High power'in 80 bronze sertifika etiketi yerleştirmesi içindeki bileşenlerin iyi olduğu anlamınıza gelmez bu sebeple işin ehli birisi detaylı bir şekilde cevap verse çok daha makbule geçer.

Markanın yanında ürünün sertifikalarıda önemli tabi bence. Bir firmanın bir modeli iyi diye hepsi iyi olacak diye birşey yok.
Şu ürün nasıl 80+ sertifikalı ufakta olsa RGB olan. Yeni nesil slim kablolu 500 W PSU 300 TL.
Veya şu.
Bütçen el veriyorsa ve ileriye dönük olsun dersen şu model nasıl.

Arkadaşlar olayı sadece +80 sertifikası ile sınırlandırmamak lazım zira doğru bir örneklendirme olacaksa amiral gemi üreten telefon devleri aynı zaman da berbat ötesi düşük modellerde üretiyor. High power'in 80 bronze sertifika etiketi yerleştirmesi içindeki bileşenlerin iyi olduğu anlamınıza gelmez bu sebeple işin ehli birisi detaylı bir şekilde cevap verse çok daha makbule geçer.

Çok doğru bir yorum. Konuyu açan sizsiniz ama bunun farkında olmanız çok güzel. 80+ işin biraz da pazarlama kısmında rol oynamaya başladı.

High Power nedir ne değildir izah etmem lazım o zaman. High Power'ın modellerini Sirtec üretir. Sirtec nasıl bir üreticidir peki? Yurtdışı pazarında kendine High Power markası ile pek yer edinemeyen ve Türkiye'de distribütörler aracılığıyla pazarda kendine yer bulmaya çalışan bir marka. Sirtec başka markalara PSU üretir mi? Evet. Misal Thermaltake'nin giriş seviyesi bazı modellerini Sirtec üretir. Üst seviyede kendine pek yer edinememiştir ve güvendiğim bir üretici değil. High Power'ın doğru düzgün testlerini bile bulamıyorum ki yorum yapabileyim. Bu durumda güven vermiyor.

Aerocool'un modellerini Andyson üretir ve yine beğendiğim bir üretici değil. Öte yandan istisna 1-2 modeli ile beni şaşırtmıştır ama genele baktığımızda rakiplerinin gerisinde. VX yine ne idüğü belirsiz bir model. Bu modelin de testlerini bulamıyorum ve yorum yapamıyorum. Kısacası güvenmiyorum ve tavsiye de etmiyorum.

PSU'nun kendi sitesinde yazan verilere güvenmeyin. Bağımsız testler işin aslını bize gösterir. Öneri yapmak isterim ama en azından bir bütçe belirtirseniz yardımcı olurum.

Markanın yanında ürünün sertifikalarıda önemli tabi bence. Bir firmanın bir modeli iyi diye hepsi iyi olacak diye birşey yok.
Şu ürün nasıl 80+ sertifikalı ufakta olsa RGB olan. Yeni nesil slim kablolu 500 W PSU 300 TL.
Veya şu.
Bütçen el veriyorsa ve ileriye dönük olsun dersen şu model nasıl.
Aralarında corsait güzel duruyor ancak oda 300 Tl üstünü geçiyor tam bir sinir edici bir durum. Psu değil sanki ekran kartı alıyoruz..
Çok doğru bir yorum. Konuyu açan sizsiniz ama bunun farkında olmanız çok güzel. 80+ işin biraz da pazarlama kısmında rol oynamaya başladı.

High Power nedir ne değildir izah etmem lazım o zaman. High Power'ın modellerini Sirtec üretir. Sirtec nasıl bir üreticidir peki? Yurtdışı pazarında kendine High Power markası ile pek yer edinemeyen ve Türkiye'de distribütörler aracılığıyla pazarda kendine yer bulmaya çalışan bir marka. Sirtec başka markalara PSU üretir mi? Evet. Misal Thermaltake'nin giriş seviyesi bazı modellerini Sirtec üretir. Üst seviyede kendine pek yer edinememiştir ve güvendiğim bir üretici değil. High Power'ın doğru düzgün testlerini bile bulamıyorum ki yorum yapabileyim. Bu durumda güven vermiyor.

Aerocool'un modellerini Andyson üretir ve yine beğendiğim bir üretici değil. Öte yandan istisna 1-2 modeli ile beni şaşırtmıştır ama genele baktığımızda rakiplerinin gerisinde. VX yine ne idüğü belirsiz bir model. Bu modelin de testlerini bulamıyorum ve yorum yapamıyorum. Kısacası güvenmiyorum ve tavsiye de etmiyorum.

PSU'nun kendi sitesinde yazan verilere güvenmeyin. Bağımsız testler işin aslını bize gösterir. Öneri yapmak isterim ama en azından bir bütçe belirtirseniz yardımcı olurum.
Hocam bugün hepsiburada 18 kdv indirimi yapmasına rağmen uygun fiyatlı bir psu bulamadım. 200 Tl düşünce ile girdim iyi bişey olsun dedim 300 sınır koydum ancak bakıyorum ki adam gibi bir psu için 400-450 TL şart. Psu değil sanki işlemci veya ekran kartı alıyoruz. Valla iyice sinirim bozuldu elimde frisby 400 watt güç kaynağı var 20 amper çıkış sağlıyor. Ultrada oynamadığım sürece hiç bir oyun problem yaşatmıyor. Ciddi bir indirim gelene kadar frisby ile devam diyorum adam gibi 300 TL bir psu bile alamıyoruz çok düşük bir ihtimal aerocool vx plus'ı alabilirim tek eksiği sertifikasız olması. Allah izin verirse imkan olursa ilerleyen yıllarda sıfırdan adam gibi bişey toplarım.

Aynı ürüne sahip biri olarak fikir vermesi için söylüyorum, Aerocool VX Plus 500W güç kaynağını i7-3770,H81-Pro,RX 570,120MM Sıvı Soğutma,1HDD,3 FAN sistemde bir süredir kullanıyorum, ilk 1-2 ay yük altında ısınıp ısınmadığını test ettim, şu ana kadar sorun çıkarmadı, sessiz ve serin çalışıyor, After Burner'a göre oyunlarda ekran kartı 140-160W arası güç kullanıyor işlemci ise ortalama 50-70W arası kullanıyor.

Bütçe sıkıntısı yaşıyorsan benzer güç tüketimine sahip bir sistem için bence tercih edebilirsin, ama ben her zaman uzun ömürlü ve ileri dönük olması açısından 600W ve üzeri güç kaynaklarını tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı