Aero Instagram güvenilir mi?

İnsanların, benimle alıp veremediği ne gerçekten bilmiyorum. Sanırım bunun cevabını ancak ahirette öğreneceğim. Öyle ki; hiç önüne ardına bakmadan nasıl bu kadar kolay leke çalabiliyorsunuz, nasıl bu kadar kolay karalayabiliyorsunuz anlamış değilim ve üzülüyorum, sahiden üzücü.

Aero'nun resmi forumunda ve gruplarında Türkçe dilinde uygulamamın kodlarının nasıl inceleneceğine dair makale ve programlar yayınladım, detaylıca örnek ve ekran görüntüleri ile kodların nasıl incelenip aynı zamanda Aero'nun kodlarının ve orijinal Instagram'ın/Twitter'ın/WhatsApp'ın kodlarının nasıl karşılaştırılacağını gösterdim.

Aero sayesinde tüm dünyadan insanlar tanıdım ve tanımaya devam ediyorum: Hindistan, Endonezya, Meksika, Brezilya, Bordeaux ve nicesi, hepsi Aero'nun resmi gruplarında yer alıyorlar. Bu kişilerin çoğunluğu (ben onların dilinde, uygulamalarımın kodlarını nasıl inceleyeceklerine dair makale bile yayınlamamışken), uygulamaların kodlarını didik didik kendileri incelediler, özel dinleyici programlar ile uygulamalarımın hangi sunuculara bağlandığını dinlediler. Bağlanılan sunucular hakkında 7/24 sorular sorup, her sürümde kodlarımı incelemeye devam ettiler. Gruba yeni katılan yeni kullanıcılar ise hala soru sormaya, incelemeye, merak etmeye devam ediyorlar (eğer İspanyolca grubuma bakarsanız, son 24 saat içerisinde uygulamamın kodlarına dair hala soru soruluyor). Bu insanlar inceliyorlar ve incelemelerinin sonucunda bir karara varıyorlar.

Lakin üzülerek söylemeliyim ki; Türkiye tarafında asla böyle olmadı. Söze gelince çoğunluğumuz Müslümanız ama tek satırda karalamayı da ihmal etmiyoruz. Belki İspanyollardan ve Hindistanlılardan gördüğüm desteğin, onda birini kendi ülkemin vatandaşlarından görseydim daha iyi şeyler ortaya koyabilirdim. Yanlış anlaşılmasın kimseden övgü beklemiyorum, en azından kodları incelemiyorsanız bari kara çalmayın, iftira kötü bir şeydir.

Saygılarımla.
Hayatimda gordugum en sacma acik kaynak mantigi. Programi at github`a kaynak kodundan derleyelim. Adam AeroSoft Studio LTD. diye sirket kurmus (Neden acaba) hala masum oldugunu soyluyor. Ahiret falan filan bunlari yemeyiz biz. Annene babana yedirirsin anca bu laflari. Verileri sattigini itiraf et konu bitsin.

Hayatimda gordugum en sacma acik kaynak mantigi. Programi at github`a kaynak kodundan derleyelim. Adam AeroSoft Studio LTD. diye sirket kurmus (Neden acaba) hala masum oldugunu soyluyor. Ahiret falan filan bunlari yemeyiz biz. Annene babana yedirirsin anca bu laflari. Verileri sattigini itiraf et konu bitsin.

Merhaba, şirketimin temelleri Aero uygulamalarının öncesine dayanmaktadır. Aero, çocukluk yıllarımda edindiğim piyano eğitiminin temelinden gelen bir kavramdır ve geniş bir alanda kullanmış bulunmaktayım.

Ayrıca, bu tartışmayı kendim için sonlandırıyorum. Konuyu teknik olarak açıklayacağım ve anlamayan kişilerin ilgisini çekmeyi zerre umursamıyorum.

Modlu/Crack'li uygulamaların temel unsurları genellikle bir IDE ile geliştirilmez; bunun yerine parçalanmış Java derlemesi dalvik bytecode smali diline dönüştürülerek veya .lib dosyaları parçalanarak yazılır. Çünkü Instagram'ın kaynak koduna kimse sahip değil; Instagram kapalı kaynak kodludur. İlk olarak Instagram'ın APK dosyası PC ortamında parçalanır ve smali'ye dönüştürülür, Instagram'ın şifrelediği .bin dosyaları ayrıştırılır ve sonucunda binlerce smali dosyası elde edilir. Daha sonra binlerce parçalanmış smali dosyasındaki uygun yerlere smali kodları eklenir. Yani, smali kodu içine başka smali kodları eklenir. Örneğin, smali dosyasında move-result v0 ile biten bir method'un bitişini FALSE yapmak istiyorsam, üstüne/altına Java kodu ekleyemem. Bu mümkün değildir. Yalnızca const/4 v0, 0x0 ekleyebilirim. Binlerce parçalanmış dosyayı GitHub'a yüklemek anlamsızdır, zira PC ortamında APK dosyasını parçalarsanız eklediğim/sildiğim/değiştirdiğim kodları görebilirsiniz. Instander, InstaMash, InstaPro, InstaGold ve benzerleri aynı yöntemi kullanarak geliştirilir. Konuyu anlamıyorsanız, boşa vakit kaybetmeyin ve kaybettirmeyin, anlayanlardan yardım alın.

Bu sadece Android'e has bir durum değildir; torrent/crack'li oyunlar, crack'li Windows, crack'li Office yazılımları, crack'li PlayStation, diğer crack'li/premium/mod android uygulamaları ve Windows yazılımları... Tüm bunların çoğu sizin hayal dünyanızdaki gibi basitçe değil, binbir zorlukla ve tersine mühendislik yöntemleri ile yapılır.

Son olarak, en son AeroInsta sürümünde "Gelişmiş AeroInsta Geliştirici Seçenekleri" menüsünü ekledim. Bu menü Android Studio üzerinden geliştirildi ve uygulamanın içinde IDE kullanılarak geliştirilen tek menüdür. Bu menünün kaynak kodlarını ise paylaşmayacağım. Bu, benim özel olarak kodladığım birçok algoritmik kod içeriyor, bu algoritmaların değiştirilmesini istemiyorum. Ancak clasess dosyam şifreli olmadığından, parçalanmış kodu inceleyebilirsiniz. Uygulamada ağ izlemesi yapabilir ve bağlanılan sunucuları dinleyebilirsiniz.

Küçük bir bilgilendirme:
AeroInsta kodları şifresiz olduğundan, kodları kopyalayarak kendi Instagram modunuzu dâhi oluşturabilirsiniz. AeroInsta, bunu yapabileceğiniz sayılı uygulamalardan biridir, kodları şifresiz olduğundan dilediğiniz gibi kopyalayarak kendi modunuzu da üretmeniz mümkündür.

Bu, bu konuya dair son yorumumdur.

Yeni konular

Geri
Yukarı