Aerocool Aero One Frost'tan Corsair 4000D Airflow'a geçmek mantıklı mı?

4000d Airflow ben de çok düsündüm hala düşünüyorum ama ekstra fan ücretleride beni düşündürüyor.
Onun haricinde param ve bütçem olsa 5000d airflow geçerdim kesinlikle.

4000D Airflow ben de çok düşündüm hala düşünüyorum ama ekstra fan ücretleri de beni düşündürüyor.
Ekstra fan takarsan hava akışı olarak en iyi kasa bile olabilir muhtemelen. Stok olarak 2 fan ile geliyor, fazlaca yetiyor o hali de. Fan ilavesi yapmak zorunda değilsin yani.

Ben olsaydım 4000D Airflow'u seçmezdim. Işıklı olmayan modeli PWM değil. Bana kalırsa PWM bir kasada olması gereken özellik. Ayrıca temperli camı çok koyu. Sistemin içini görmek biraz zor. Onun dışında güzel bir kasa.
Fan eklemeye gelirsek RGB/ARGB bir şey seçilmeyecek ise aşağıdakileri öneririm.

Kontrolcü normal 4 pin mi bilmiyorum. Eğer özel bir fan ise aşağıdakileri kullanamazsınız.

104 CFM ve 18dB.

19.2dB ve 50 CFM.

Kasanın önü çok açık. Bu yüzden hava akılı konusunda diğer modellere göre bir tık önde.

4000D doğrusunu söylemek gerekirse pek beğendiğim bir kasa değil. Sadece Corsair, ötesi değil. Hazır elde fanlar da var, o yüzden XPG Battlecruiser beklenebilir mesela, ancak ben olsam P500A'yı beklerdim(DRGB olmayanı 1100 lira falan oluyor). Veya 3 kademeli kontrolcü istersen düz P400A da olabilir ama o zaman geçişe ne kadar değer orası tartışılır. Ek olarak başka bir alternatif ekleyeyim daha çok kafa karıştırayım :D H500 ARGB de olabilir.

Ben olsaydım 4000D Airflow'u seçmezdim. Işıklı olmayan modeli PWM değil. Bana kalırsa PWM bir kasada olması gereken özellik. Ayrıca temperli camı çok koyu. Sistemin içini görmek biraz zor. Onun dışında güzel bir kasa.
Fan eklemeye gelirsek RGB/ARGB bir şey seçilmeyecek ise aşağıdakileri öneririm.

Kontrolcü normal 4 pin mi bilmiyorum. Eğer özel bir fan ise aşağıdakileri kullanamazsınız.

104 CFM ve 18dB.

19.2dB ve 50 CFM.

Kasanın önü çok açık. Bu yüzden hava akılı konusunda diğer modellere göre bir tık önde.
Airflow'da kontrolcü yok diye biliyorum ben. Ve yan camının koyu olması fark etmiyor. Zaten kasayla ilgili 15-20 video izlemişimdir rahat.
4000D doğrusunu söylemek gerekirse pek beğendiğim bir kasa değil. Sadece Corsair, ötesi değil. Hazır elde fanlar da var, o yüzden XPG Battlecruiser beklenebilir mesela, ancak ben olsam P500A'yı beklerdim(DRGB olmayanı 1100 lira falan oluyor). Veya 3 kademeli kontrolcü istersen düz P400A da olabilir ama o zaman geçişe ne kadar değer orası tartışılır. Ek olarak başka bir alternatif ekleyeyim daha çok kafa karıştırayım :D H500 ARGB de olabilir.
Siyah ekosistem...

RGB'den tamamen bağımsız bir sistem yapacağım.

Siyah ekosistem...

O zaman bütçeye göre benim öneriler açık :D P400A, P500A ve P600S. Biraz ucundan Phanteks fanboyu muyum ne 🤣🤭
Aslında RGB olmayınca Fractal da devreye giriyor bak onları da unutmayalım. Meshify serisinin güzelliği ortada.

Airflow'da kontrolcü yok diye biliyorum ben. Ve yan camının koyu olması fark etmiyor. Zaten kasayla ilgili 15-20 video izlemişimdir rahat.

Siyah ekosistem...

"You also get a fan controller set behind the motherboard mounting tray. The two Corsair fans provided are wired into this controller box"

O zaman bütçeye göre benim öneriler açık :D P400A, P500A ve P600S. Biraz ucundan Phanteks fanboyu muyum ne 🤣🤭
Maşallah, 870 TL'lik kasaya alternatif 1600 TL'lik kasa önerisi baya iyiymiş. :D

P400A, TD500 mesh, Pure Base 500DX üzerine trilyonlarca video izledim ve en iyi hava akışını 4000D Airflow'la alabileceğimi düşünüyorum.

Çünkü 4 fanlı TD500 mesh ile arasında 1 derece var, 3 adet 140mm fanla gelen Pure Base'i 1-2 dereceyle geçiyor, P400A'dan 2 derece geride P400A 3 fanla geliyordu sanırsam. Oysa 4000D Airflow tüm bu sıcaklık testlerinde 2 tanecik fan ile bu halde. :D

Geri
Yukarı