Aerocool Aero One Frost'tan Corsair 4000D Airflow'a geçmek mantıklı mı?

Bunu biliyorum. Sadece almam gereken aparatı bilmiyorum. Attığın konudaki ürün 2 uçlu. Ondan IP gibi mi dizmem gerekecek 6x140 takarsam? :D

@Mithat Berhan'ın bu konularda mesajlarını gördüm. O biliyordur.

6X 140 daha iyi performans verir. Corsair'in fanları 120mm. Maksimum kaç CFM verebilir ki? Ama 500DX'in önü hafif kapalı. 500DX'in fazla fan ile daha fazla performans vereceğini düşünüyorum. Elimde somut bir kanıt yok. Teorik olarak 500DX 6 fan ile daha iyi olmalı.

Sınavdaydım cevap veremedim kusura bakmayın.

6 aylık kullanılmış P500A için istediği fiyat fazla 800-900 ₺ civarına çekmesi gerekir.
Hocam sizce Pure Base 500DX alıp içini tamamen 140mm fan ile doldursam 4000D Airflow'un tamamen dolu halini geçer mi?

Kasaların her ikisi de malzeme kalitesi, sınıfı bakımından orta-üst seviyede kalıyor. Performans kalite yanında görsellik istiyorsan 500DX, performans kalite yanında sadelik arıyorsan 4000D Airflow alacaksın. Yok şu kadar fan şuna bu kadar fan buna takarsam şöyle olur mu diye sormaya devam edersen hiçbir şey alamazsın. Sonuç olarak hangisini alsan diğerini almadığına üzülmezsin. İkisinden birini seçecek olsam 500DX dahili fan kalitesini bildiğimden 500DX'ten yana kullanırdım. Bütünlüğü bozmamak adına kasanın kalan fan yerlerine kasanın kendi fan modelini hariçten alma imkanı Corsair'de pek olmuyor ama 500DX'te oluyor.

500DX iki ön iki üst bir arka toplam beş 140 MM fan destekliyor.

Son düzenleme:
Kendi sitesinde belirtilmiş farklı bir kasadan aklımda kalmış. Opsiyonel olarak 1x140 takılabiliyor. 1 tane 140mm önde takılı olduğu için. Şimdi anladım. 140x3 yapabileceğim kalmış nedense aklımda.
Değil öndeki kasanın kendi fanını üste takarsan hariçten öne üç tane 120 MM Pure Wings 2 veya iki tane 140 MM Pure Wings 2 fan alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı