Aerocool Airhawk Duo 600W İnceleme

Son olarak kasam bu şekilde oldu m2 ssd ile birlikte bazı eksikliklerden bahsetmek istiyorum yani ben çözüm bulamadım.
1-Kasa RPM hızları kontrol edilemiyor (Zaten çok bir sesi çıkmadığından benim için sorun değil)
2-XPG S40G M2 Ssd'sinin argb ışıklarının tam anlamıyla kontrol edemiyorsunuz ARGB Fusion 2.0 ile kendi yazılımı ile çok güzel efektleri var. En büyük eksisi SSD'nin üzerinde plastik olduğunda testlerde aşırı ısınıyor en son 70 dereceyi gördüm ve testi durdurdum. Normal kullanımda gayet güzel 40 derecelerde.
3-Kasa fanlarının default olarak kartında mevcut olan efektleri daha güzel ben anakart yönetmekten ziyada o şekilde yapıyorum.
4-XPG'nin Ram'ini ve SSD'si için 2 farklı yazılım yapmışlar oda xpg için dezavantaj tek bir program üzerinden kontrol edilmiyor ama efektleri aynı yapılıyor farklı program olsa da.

IMG_20200122_232445_612.jpg

Hocam bilgilendirme için teşekkürler, videoda ki arkadaş aslında haksız sayılmaz, PWM Kablosu ne işe yarıyor ki o zaman demek lazım Aerocool'a, kablonun bi' işlevi yok sanırım, 4 Pinli PWM kablosunda 1. ve 4. pinler dolu sadece bu da sensör ve toprak bağlantısı anlamına geliyor, belki fanlar desteklemiyordur :) ön fanlar 200MM olunca voltaj düşürünce muhtemelen yavaşlamak yerine dönmeyecek veya tutukluk yapacaktır.

Hocam size zahmet bilgisayarı kapattığınızda ön fanlara bakabilir misiniz biri diğerinden yaklaşık 3 saniye önce duruyor benim fan, sizde de durum aynı mı acaba?
Download yapıyorum 😁 Sabaha unutmazsam dener söylerim
Benim bildiğim stok olarak 800 ile 1000 arası değişiyor. Fan çoklayıcı ile alıp denemek lazım.
Dün aerocoola mail atmıştım cevabı geldi fan hızı sabit 1000rpm olarak ayarlıymış.

1579764049163.png

Son düzenleme:
Son olarak kasam bu şekilde oldu m2 ssd ile birlikte bazı eksikliklerden bahsetmek istiyorum yani ben çözüm bulamadım.
1-Kasa RPM hızları kontrol edilemiyor (Zaten çok bir sesi çıkmadığından benim için sorun değil)
2-XPG S40G M2 Ssd'sinin argb ışıklarının tam anlamıyla kontrol edemiyorsunuz ARGB Fusion 2.0 ile kendi yazılımı ile çok güzel efektleri var. En büyük eksisi SSD'nin üzerinde plastik olduğunda testlerde aşırı ısınıyor en son 70 dereceyi gördüm ve testi durdurdum. Normal kullanımda gayet güzel 40 derecelerde.
3-Kasa fanlarının default olarak kartında mevcut olan efektleri daha güzel ben anakart yönetmekten ziyada o şekilde yapıyorum.
4-XPG'nin Ram'ini ve SSD'si için 2 farklı yazılım yapmışlar oda xpg için dezavantaj tek bir program üzerinden kontrol edilmiyor ama efektleri aynı yapılıyor farklı program olsa da.

Eki Görüntüle 490523

Download yapıyorum 😁 Sabaha unutmazsam dener söylerim

Dün aerocoola mail atmıştım cevabı geldi fan hızı sabit 1000rpm olarak ayarlıymış.

Eki Görüntüle 490614

Selam fanlar kesinlikle pwm: Duo 20 - Be Cool. Get AeroCool

Fakat çalıştırmak için farklı bir yöntem izlemeniz lazım, Şimdi bu kontrlcüden gelen pwm giriş sadece pwm sinyali ve ground bacakları aktif. Anakart bu pinden 12v güç çekilmediği için bu pine fan takılmadığı zannedip pwm sinyali göndermiyor. Aynı sebebden ötürü rpm sensörüde bağlı olmadığı için hız bilgiside göremiyorsunuz.

Bunun çözümü şu şekilde, bir adet pwm fan ve pwm çoklayıcı alıyorsunz. pwm çoklayıcı üzerinde 4pin girişe pwm fanı, diğer girişe kontrollerden gelen pwm girişi takıyorsunuz, bu sayede anakart üzerinde ki pwm headeri aktif oluyor ve pwm sinyal göndermeye başlıyor, çokladığınız için bu sinyal kontroller devresine ulaşıyor.

Bende freezer evo 34 cpu soğtucusu vardı bu arkadaşlar fanlar birbirlerine bağlansın diye ekstra pwm girişi ile geliyorlardı, kontrollerden gelen kabloyu buna bağlayınca fan hızları cpu fan pwm değerine göre değişmeye başladı.

Merhaba bende bu kasadan sipariş vericem de anakartım argb ve rgb desteklemiyor.kontrolcüden rgb leri çalıştırabilir miyim ? Birde içindeki 600w 80+ psu kaliteli midir sistem emanet edilir mi ?

Merhaba bende bu kasadan sipariş vericem de anakartım argb ve rgb desteklemiyor.kontrolcüden rgb leri çalıştırabilir miyim ? Birde içindeki 600w 80+ psu kaliteli midir sistem emanet edilir mi ?
ben psu'suz aldım. Kendi kontrolcüsü var rgb'leri o şekilde kullanabilirsin. Reset tuşuna bağlanıyor böylece modları değiştirebiliyorsun. Psu'yu bilmeyeeğim.

Yakın zamanda sistem topladım ve sistemimde bu kasayı kullandım. Ben kasayı alırken içinde normal PSU var sanıyordum ama araştırma yapınca kasanın içinde bu PSU varmış. Kasanın içindeki gizleme bölmesi olduğundan ARGB ışıklarının farkına varmadım. Kasanın gizleme bölümü perçinlerle tutturulduğu için sökme işlemini perçinleri şarjlı vidalama ucuna metal uç takarak deldim ve söktüm şuan PSU'nun aydınlatması çok daha güzel görünüyor. Anakart üzerinden program ile kontrol edebiliyorum ve kasa gerçekten çok güzel oldu. Eğer alacaksanız tavsiye ederim.

Eki Görüntüle 484012Eki Görüntüle 484011
Merhaba bende bu kasadan aldım fakat fanlarda hafiften bi cızırtı sesi var. Sizin fanlarda da var mı böyle bir ses sorunu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı