Aerocool Lightning 140mm Fan Nasıldır?

benisec_benisec

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
2 adet uygun fiyatlı fan alacağım, 140mm, ledli ve uygun fiyatlı olması dolayısı ile bu fanları gözüme kestirdim sizce nasıldır? Sesi çekilebilecek düzeyde midir? Öyle mutlak sessizlik beklentim yok bu fiyata fakat ses olsa bile katlanılabilecek seviyede olsun yeterli. Kasamda 2 adet 120mm'lik fan var öndekini üste koyup ön tarafa 2 x 140mm yapmayı düşünüyorum.

Yardımcı olmak adına sana şunları söyleyebilirim.
2009 Temmuz'da Aerocool kasa aldım. Bugün 2016 Mart, hala kullanıyorum tecrübe ve deneyimlerimden, sana bu markayı şöyle anlatayım.
Kasamda 1 egzoz, 1 sol tarafında devasa 24'lük fan(sanırım 24'lük fan tam hatırlayamadım şuan), üstünde 2 tane 12'lik ve ön altında 1 tane 12'lik renkli fanlar mevcut.
Bu fanlar kasayı çok başarılı soğutuyor ve devasa dediğim 24'lük fan dışında hiçbiri sıkıntı çıkarmadı. 24'lük fan ise 2011-2012 senelerinde ses yapmaya başlamıştı. Pervanelerinden 2 tanesi eğilmişti ve ben bilgisayarı temizlik dışında hiç oynatmam genellikle. Buna rağmen 2 pervanesi yamulmuştu ve tak tak ses yapıyordu. 1 sene iptal edilmiş şekilde kullandım yine yetti bana. En son dedim madem 24'lük fan var çalıştırayım. Eğdim, bükdüm ve düzelttim. Şuan hala sorunsuz kullanıyorum. Anlattıklarım dışında farklı hiçbir kötü durum olmamıştır ve 1,2 uğraş dışında önemli derecede sorun vermemiştir. Şimdi tekrar bilgisayar toplayacak olsam Aerocool alır mıyım? Thermaltake veya Cooler Master olmazsa 3. tercihim Aerocool'dur. Ben genel olarak markadan bahsettim, yaşadıklarımı anlattım umarım yararı olmuştur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı