Aerocool Strike X 800W mı Xigmatek Centauro 1000W mı?

• Konuyu başlatan Gamiurams
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 3B
G

Gamiurams

Ziyaretçi
Valla gönül isterdiki ben alayım ama daha var sanırım. Arkadaş ısrar etti PSU değiştircekmiş. Vatan'a gitmiş adamlara danışmış ama içi rahat etmemiş bide sen bak dedi. Gitmişler modüler olmayan hiçbir sertifikası olmayan bi PSU önermişler. Bende deli oldum sevdiğim bir arkadaşımda mağdur olmasın dedim. Bütçesi 300 TL idi.

İki PSU arasında kaldım sizce hangisini önermeliyim ? En az bi 750W PSU'ya ihtiyacım var dedi. Bende almışken iyi bir şey al dedim şu ikisi arasında kaldım. ,

NOT: 300 TL'yi 1 gram geçmesin ve İnternet'ten sipariş vermek istemiyor bilindik mağazalardan (Gold, Vatan Bilgisayar) almak istiyor.

Aerocool Strike X 800W Silver Sertifika Modüler
Aerocool Strike X 800W 80Plus Güç Kaynağı - Gold.com.tr

Xigmatek Centauro 1000W Bronze Sertifika Modüler
VATAN COMPUTER - XIGMATEK - CENTAURO SER

1000w'a ihtiyaç olacağını sanmıyorum, Aerocool verdiği bilgiler kadar çıkabiliyorsa gücü. Aerocool yeterlidir, Eğer Gerçekten 1000w ihtiyacı varsa alabilir.

Hocam burada ihtiyaçtan dolayı demiyorum hocam 1000W Bronze Ve modüler PSU 287 TL iken 800W silver modüler PSU hangisini almak mantıklı ? Aerocool aslında çok iyi silver sertifika çok iyi fakat 1000W ne bileyim çok iyi belki ilerde parçalar çok güç harcar diye dedim ne bileyim belki arkadaş SLI veya CROSSFIRE yapabilir. Kısacası fazla mal göz çıkarmaz arada 17 lira fark ile 200W daha bir fark var. Ama Silver sertifika çok etkilerse dediğim gibi onuda önerebilirim. 800W'da alınabilir yani.

Hocam 1000W'lık olanda öyle bir şey denmiyor. Fakat senin önerdiklerine bakılırsa onlar alınacağına Aerocool 1 numara. Hem Silver sertifika var hem modüler hem 800W hemde SLI ve CF desteği var. Ve 270 lira.

Hocam 1000W'lık olanda öyle bir şey denmiyor. Fakat senin önerdiklerine bakılırsa onlar alınacağına Aerocool 1 numara. Hem Silver sertifika var hem modüler hem 800W hemde SLI ve CF desteği var. Ve 270 lira.
Güç kaynağı senin yorumun gibi hesaplanmaz ve kıyaslanmaz.Satınalacak kişi burada olsaydı sistem özelliklerini, pc deki tüm parçalarını yazar kullanım amacına ve paraya göre güncel bir versiyon seçilirdi. Dikkat bu aşamalardan sonra asıl önemli olan versiyondur yoksa senin dediğin gibi silver ve modüler yazan en yüksek W değerine sahip güç kaynağını alır geçerdik e-buda teknoloji forumunda saçmalıktan başka birşey olmazdı.

Önerdiğim iki model sadece söylenen para miktarına göre normal şartlarda (asıl gerekli sistem bilgileri yok) alınabilecek en üst versiyonlardandır. Bu senin bahsettiğin modellerin (kullanım alanına göre) kötü olduğunu göstermez.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı