AeroCool XPREDATOR Kasayı Modlamak

1- Kasanın kapağının sağ tarafında, yani fanların yanında kalan kısım ve arkasındaki üst üste olan 2 yer boyayabilirsin.

2- Kasanın üzerindeki yaprakları farklı renklerde ve hatta desenlerde boyayabilirsin. Tabi bunlar maddiyat değil, hissiyat gerektiren, uğraş gerektiren işler.

3- Ondan sonra, kasanın üstünde yani düğmeler ile yaprakların arasında kalan kısımı farklı bir renge boyayabilirsin. Bunu Aeroool yazısını bozmadan da yapabilirsin.

4- Düğmelerin olduğu ön kısmı bant ile istediğin biçimde şekillendirebilirsin. Her düğmenin veya portun altına bir şerit çektiğini düşün. Güzel olacaktır.

5- Kasanın arkasındaki 4 ader sıvı soğutma deliklerindeki plastikleri çıkartıp aynı veya farklı renklere boyayabilirsin.

Bu arada ön panelde ısgaralı kapakçıklar mevcut mu ? Pek gözükmüyor.

Bu arada yukarıdakileri yapman için kasanın gerekli parçalarını sökmen gerekecek. Onlar zaten sökülüp takılabilir parçalardır. Biraz ığraş gösterirsen çok iyi sonuçlar alabilirsin.

1- Kasanın kapağının sağ tarafında, yani fanların yanında kalan kısım ve arkasındaki üst üste olan 2 yer boyayabilirsin.

2- Kasanın üzerindeki yaprakları farklı renklerde ve hatta desenlerde boyayabilirsin. Tabi bunlar maddiyat değil, hissiyat gerektiren, uğraş gerektiren işler.

3- Ondan sonra, kasanın üstünde yani düğmeler ile yaprakların arasında kalan kısımı farklı bir renge boyayabilirsin. Bunu Aeroool yazısını bozmadan da yapabilirsin.

4- Düğmelerin olduğu ön kısmı bant ile istediğin biçimde şekillendirebilirsin. Her düğmenin veya portun altına bir şerit çektiğini düşün. Güzel olacaktır.

5- Kasanın arkasındaki 4 ader sıvı soğutma deliklerindeki plastikleri çıkartıp aynı veya farklı renklere boyayabilirsin.

Bu arada ön panelde ısgaralı kapakçıklar mevcut mu ? Pek gözükmüyor.

Bu arada yukarıdakileri yapman için kasanın gerekli parçalarını sökmen gerekecek. Onlar zaten sökülüp takılabilir parçalardır. Biraz ığraş gösterirsen çok iyi sonuçlar alabilirsin.
Değerlendirmelerini dikkate alıp üstünde düşüneceğim. Ön taraf dediğin gibi ve süngerli.

- - - Güncellendi - - -

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=DG-RBR773A KIRMIZI

Kırmızı led şerit güzel gider diye düşünüyorum. Sonra kasa da çizgi hatları varsa, oraları da kırmızıya boya derim.

Çizgi hatlarını tam anlayamadım. :confused:

Çizgi hatlarını tam anlayamadım. :confused:
qYX9EXZ.jpg

Resimdeki kırmızı işaretli yerlerde bulunan çukurları güzelce boyarsan çok iyi bir iş ortaya çıkıyor. Eski Aerocool kasamda yapmıştım.

Süngerli ve dediğim gibi ise beni uyguladığım işlemi uygulayabilirsin, çok yakışacaktır o kasaya.
LED şerif çok demode oldu be abi .D Biraz el emeği ile o kasa çok daha iyi bir hale getirilebilir. O kasa uğraşı hak ediyor.

Evet, şuan ki hali çok güzel ama modlayınca şahane olacak.

Sadece ön paneldeki ızgaraları bile benim yaptığım gibi yapsan çok havalı olur. Yan panel ve üst paneli yaparsan uçar zaten.
Söylemesi kolay, yapması daha kolay.

Zor bir şey değil yani. Sprey boyayı ilk vurduğunuzda, aha b*k olcak kesin diyorsunuz içinden ama sonuçlar hiç de öyle olmuyor :D

- - - Güncellendi - - -

qYX9EXZ.jpg

Resimdeki kırmızı işaretli yerlerde bulunan çukurları güzelce boyarsan çok iyi bir iş ortaya çıkıyor. Eski Aerocool kasamda yapmıştım.

Aynı kasa değil bu :D

Süngerli ve dediğim gibi ise beni uyguladığım işlemi uygulayabilirsin, çok yakışacaktır o kasaya.
LED şerif çok demode oldu be abi .D Biraz el emeği ile o kasa çok daha iyi bir hale getirilebilir. O kasa uğraşı hak ediyor.

Evet, şuan ki hali çok güzel ama modlayınca şahane olacak.

Sadece ön paneldeki ızgaraları bile benim yaptığım gibi yapsan çok havalı olur. Yan panel ve üst paneli yaparsan uçar zaten.
Söylemesi kolay, yapması daha kolay.

Zor bir şey değil yani. Sprey boyayı ilk vurduğunuzda, aha b*k olcak kesin diyorsunuz içinden ama sonuçlar hiç de öyle olmuyor :D

- - - Güncellendi - - -

Aynı kasa değil bu :D

Abicim aynı olmadığını ben de biliyorum. Eski kasamda yaptığım yerleri gösterdim. Kendi kasasında bu hatlar illaki vardır, görüp de düşünebilir tavsiyemi herhalde...

İçine led döşeyeceğim. Ön tarafı boyayacağım. Kafamda kesinleşenler bunlar. Renklerde biraz kararsızım. Kırmızıyı pek sevmiyorum ama turuncu ledli fanlarla başka renk uyar mı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı