Afganistan alan kodu ile aranmak

baygimli

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1523475780
Bu sabah saat 5'te Afganistan alan koduyla olan bir numara beni aradı (+93784702802). Normalde endişelenmem farklı alan koduna sahip numaralar olunca fakat bu beni endişelendirdi çünkü aradığı anda kalktım konuşmayı red etmeme rağmen 2-3 saniye geçmeden yine aradı.
Bundan sonra da endişe ettim. Merak ettiğim husus daha once buna benzer olaylar yaşayan oldu mu?
Olan varsa lütfen aciklasin bunların ne kim vs. olduğunu. Ayrıca internette de yazan kimseyi bulamadım.

Screenshot_2018-04-17-07-22-18.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam valla endişelenmedim değil. Konu açma sebebim şu arama saati ve şekli ve daha önce böylesine denk gelmemiş olmam. Normalde umursamam da Afganistan yazınca bi garip oldum han İŞİD arasa İŞİD yazsa bu kadar endişelenmezdim. Gene de teşekkürler herkese.

Korkulacak ne var ki? Suç mu işlediniz de bu kadar endişeleniyorsunuz? Gerçi suç işleseniz bile Afganlı abiler neden arasın? :):) Çok büyük ihtimalle dolandırıcıdır. Beni de 4-5 yıldır arıyorlar ve şu ana kadar hiçbirini açmadım. Tanımadığınız kişinin telefonunu açmamak en doğrusu. Bir yakınsa ve numarasını değiştirmişse zaten mesaj atar, olmadı eve falan gelir. Bu mantıkla hiçbir yabancı numarayı açmadım bugüne kadar. İçiniz rahat olsun. :)

Ayrıca belirtmekte fayda varsa şunu da söyleyeyim; Dolandırıcıların sayısı aşırı fazla. Hele ki yıllardır çok hızlı bir şekilde artıyor. Telefon susmak bilmez ve yüzsüzce ararlar. Dolandırma ya da işletmenin de bir adabı olsun be.
haha .. d.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı