Afganların elini kolunu sallayarak Türkiye sınırlarına girmesi

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba,

Afganlar nasıl bu kadar rahat bir şekilde ellerini kollarını sallayarak Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına girebiliyorlar.

Nasıl bu kadar rahat hareket ediyorlar?

Nasıl bu kadar sınırlardan içeri girebileceklerine eminler?

Farkettiniz mi?

Bu Afganlar sanki onları burada birisi bekliyormuş gibi geliyorlar.

Bunlara neden kimse dur demiyor?

Bu ülkenin içişleri bakanı ne yapıyor?

Neden kimse bir açıklama yapmıyor?

Sonumuz ne olacak?

Buyrun az önce izlediğim video :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer el alemin nüfusuna verdiğin parayı kendi halkına vermezsen tabii onlarda Türkiye'ye akın eder. Bolu belediye başkanının yaptığı hareket ne kadar kötü algılanıp adama dava açılsa da bence çok doğru bir hareketti. Bu adamların savaştan kaçtığı falan yok. Eğer kaçsalardı bayramda tekrar ülkelerine dönmezlerdi. Olaya aşırı tepkiliyim, halk olarak tepkiliyiz. Ama hiçbir şey yapamıyoruz

Onlar savaştan kaçıp geldiler diyeceğim ama çocuk, kadın ve yaşlıların kaçası gelmemiş herhalde. Neredeyse tamamı genç ve erkek, aile olarak gelenlerin oranı inanılmaz düşük videolardan göründüğüne göre.

Neden geldiklerini söylersem başım belaya girebilir, susup kendi yoluma bakıyorum. Bunları destekleyenleri de (kız kardeşlerim dahil) 15-20 yıl sonra binlerce kilometre öteden bir tarafımla gülerek izleyeceğim. Bu ülkedeki gençlerin geleceği çalınırken bunu destekleyenleri, kendi geleceklerinin de çalındığını fark ettikleri zaman görmek için sabırsızlanıyorum.

Gerçekten çok kötü durumdayız. Ben şuan Ardahan'da köyüme geldim ve her evde en az 1 tane kaçak Afgan çalıştırılıyor. Ağrı sınırından Türkiye'ye kaçak olarak giriyorlar. Denetimlerin artması lazım yoksa bunun önünü alamiyacagız.

Yeni konular

Geri
Yukarı