After Effects Video Boyutu Çok Büyük Kaydediyor

grafikibrahim24

Decapat
After Effects ile düzenleyip Render aldığım videolar aşırı derecede büyük oluyor. Söz konusu olan videoda herhangi bir effect vb. yapmadım sadece videonun belli bölümlerini kırptım.

Sadece video kesmeye yarayan bir programla kırpıp kaydettiğimde 20-30 MB olan video, aynı şeyi After Effects'te yaptığımda 200-300 MB buluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
After Effects zaten genelde renderları büyük boyutta çıkarır. Küçük boyutta render almak için öncelikle Adobe Media Econder kur ardından After Effects'i aç ve üst taraftan "Composition"a gel ve açılan menüden "Add to Render Queue Media Econder"a tıkla kendi otomatik Media Econder programını açacak ve oradan kaydetmek istediğin adresi seçip play butonu ile render alma işlemine başlayabilirsin.

Adobe Media Encoder, h.264 seçeneği ile düşük boyutlu ve kaliteli render alabilirsin. After Effect'in içine de bilgisayara bir takım codecler yükleyerek, elde edebilirsin.

Başta after effects ile avi olarak kaydettikten sonra boyutu küçültmek için format factory kullanarak boyutu küçültüyordum.

Bu adobe encorder çok iyi oldu sağolun

Render alırken codecin H264 de alındığına dikkat edin, boyut olarak yarı yarıya fark ettiriyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı