Afterburner üzerinden Power limit düşürmek

Metin Eren Türkmen

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Arkadaşlar selam, mining yapıyorum da getirisini görmek adına 1 günlük denemeye başladım duruma göre devam edeceğim. MSI Afterburner üzerinden Power limiti %53'e düşürdüğümde kartın sıcaklığı 60 dereceye sabitleniyor ve mining sırasında çektiği Watt değeri 115 Watt iken 70'e düştü. Mining sırasında Power limit %53'te kalsa sorun olur mu kartla ilgili? Power limit normal değerinde olduğunda yani %100 iken kart 70 derecelerde çalışıyor mining esnasında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olmaz.

Ekran kartı modeli nedir? Hangi coin'i kazıyorsun? ETH kazıyorsan Core Clock'u düşürüp memory clock'u kartına uygun olarak arttırırsan MH/s değeri artar.

Sorun olmaz.

Ekran kartı modeli nedir? Hangi coin'i kazıyorsun? ETH kazıyorsan Core Clock'u düşürüp memory clock'u kartına uygun olarak arttırırsan MH/s değeri artar.
1660 Ti 6GB ve RX590 Nitro 8GB. Evet şuan ETH kazımında, core clock ve memory clock ayarı için bu kartlara göre bir rehber var mı acaba?

1660 Ti 6GB ve RX590 Nitro 8GB. Evet şuan ETH kazımında, core clock ve memory clock ayarı için bu kartlara göre bir rehber var mı acaba?
Onu deneyerek kendiniz bulacaksınız. Genelde Core Clock düşürülüp Memory artırılıyor. 50-100 değerler ile yavaş yavaş artırarak/düşürerek, her artırma düşürme sonrası 2-3 dakika değerleri kontrol ederek yapabilirsiniz. Mesela benim ki Power Limit:58, Core:-350, Memory:839

Yeni konular

Geri
Yukarı