Afterburner'da kırmızı çizgi geçildiğinde fan hızı yükseliyor

eeVader

Hectopat
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynarken bazen bu şekilde oluyor bazen de kırmızıyı geçiyor, çok oynak bir şekilde hareket ediyor ve bir süre sonra oyun çöküyor. Yardımcı olabilir misiniz?

1647979855853.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kırmızı çizgi derken aşağıdaki GPU sıcaklığı yazan yerin çizgisini mi diyorsun? O ekran kartının sıcaklığı, eğer çok yukarı çıkıyorsa kartın ısınıyor demektir. Çok ısınırsa da ya oyun çöker ya da PC restart atar.

Kırmızı çizgi derken aşağıdaki GPU sıcaklığı yazan yerin çizgisini mi diyorsun? O ekran kartının sıcaklığı, eğer çok yukarı çıkıyorsa kartın ısınıyor demektir. Çok ısınırsa da ya oyun çöker ya da PC restart atar.
Sol taraftaki yuvarlağın üst bölgesindeki kırmızı çizgi.
Yazıda belirtmedim ama ekran kartı 60 dereceyi geçmiyor.

Sol taraftaki yuvarlağın üst bölgesindeki kırmızı çizgi.

Ekran kartı frekansı.

Ekran kartına yapılmış bir OC göremedim, sıcaklıklar ne kadar oyun içinde? MSI Afterburner OSD ile izleme yapıp arada oyun içinden buraya fotoğraf at.
Yazıda belirtmedim ama ekran kartı 60 dereceyi geçmiyor.

Anladım, oyunun dosyalarını doğrula önce. Bu cepte kalsın.

Kartın kendisi ile alakalı bir problem var gibi geldi, hiç kartın değerlerini ellemedin değil mi? OC veya UV görmedim ama sorayım.

Ekran kartı frekansı.

Ekran kartına yapılmış bir OC göremedim, sıcaklıklar ne kadar oyun içinde? MSI Afterburner OSD ile izleme yapıp arada oyun içinden buraya fotoğraf at.

Anladım, oyunun dosyalarını doğrula önce. Bu cepte kalsın.

Kartın kendisi ile alakalı bir problem var gibi geldi, hiç kartın değerlerini ellemedin değil mi? OC veya UV görmedim ama sorayım.
Dosyaları doğruladım ve bir ton çözüm aradım ancak hiç bir şekilde çözemedim. Değerlerini hiç ellemedim.
Fan hızını Auto yerine direk %34 yapın kendiniz manuel.
Denedim ancak çalışmadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı