Çözüldü Ağ Bağdaştırıcılarında Ünlem Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ArdaY.

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Dün gece telefondan da bilgisayardan da internete bağlanamıyordum ağ ayarlarını sıfırladım ve şansa modemde internet geldi fakat şuan ağ ayarlarını sıfırladığımdan beri internete bağlanamıyorum. Şu anda telefondan wifi üzerinden bağlanıyorum. Çoğu şeyi denedim fakat ağ bağdaştırıcılarında Realtek PCIe GbE Family Controller'in üzerinde ünlem işareti duruyor. Bazen de Wan Miniport (SSTP) adlı bir şey geliyor altına ve onda da ünlem yanıyor. Laptoptan indirip flashla masaüstüne atıp, İnternet sürücüsünü birkaç kere güncelledim fakat genellikle sürücü kuruluyorda kaldı ve birkaç kez de The Realtek Network Controller was not found. İf Deep Sleep Mode is enabled. Please plug the Cable. Hatasını verdi. Ne yapacağım bilmiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Peki, sen bilirsin.
Yok. Sabahtan beri uğraşıyorum ama bir sonuç yok. Senin dediğin gibi yonga arızalı olabilir. Garantisi var 3 yıllık nasıl teslim edeceğim onlara bilmiyorum daha önce böyle bir olay yaşamamıştım. Ben Ankara'dayım garantide yazan yer İstanbul'da.

İlk başta orayı telefon ile ara bilgi al söylenen adrese kargola.
Ya da aldığın yer ile konuş onlar göndersin.
Bir şey daha soracağım kusura bakmayın. Anakart yongasında sıkıntı olsa LAN kablosunu taktığımızda ışık yanar mı? Yanıyor çünkü.

Birkaç şey daha denedim fakat nafile. Anakartta sorun olduğunu düşünüyordum. Fakat bu düşünce format atana kadardı. Gariptir ki yapmadığım şey kalmadı silip silip yükledim düzelmedi fakat format attığımda hiçbir sorun yoktu. Sıkıntım çözüldü.

Bende anakartta problem olduğunu düşünmüştüm zaten çünkü daha önce "The Realtek Network Controller was not found. İf Deep Sleep Mode is enabled. Please plug the Cable." bu hatayı format ile çözememiştim.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı