"Ağ Kablosu Takılı Değil" Hatası

Hasan Berkay

Hectopat
Daha fazla  
1ı.PNG

Öncelikle herkese merhabalar. Bütün forumlara baktım, 2 haftadır araştırıyorum ama yok, çözüm yok yapamıyorum. Sorunum kısaca: Ben bilgisayarımda ethernet kablosunu kullanamıyorum. Taktıgım halde ''Ag kablosu takılı değil." diyor ve ayriyetten wireless adaptör kullanıyorum. Aşağıda resimde belirttiğim gibi.
  • Driverleri güncelledim,
  • Wireless adaptörü kaldırdım,
  • Driveri söktüm taktım,
  • Kabloları değiştim,
  • Modem değiştim.
Yanı aklınıza ne geliyorsa yaptım. Windows 7'de hiç denemedim ethernet kablosunu ama Windows 8 kullanıyorum. Lütfen yardım edin. Çözümü bulan arkadaşa wireless adaptör hediyem olsun, yeter ki çözün. Şimdiden teşekkürler.

Bilgisayar ve ağ özellikleri :
100.png

Baya yardımcı oldunuz teşekkürler.

Aynı şekilde ethernet kablosunu başka bir cihaza takıp tekrar deneyin, sorun yoksa mevcut cihazınıza temiz Windows 10 kurulumu yapın ve tekrar deneyin.

Bu sorununa şu şekilde bir çözüm listesi önerebilirim.

-Kabloyu başka bir sistemde dene çalışıyorsa kablo sağlam
-Yeni bir kabloyu ağ adaptörüne bağla çalışıyorsa sorun eski kabloda
-Daha önceden çalışıp birden arızalandıysa ilk kullandığın sürücüyü kur olmazsa yeni sistem kur tekrar ilk sürücüyü yükle
-Son çare yeni bir ağ adaptörü almak

Hiçbir yerde doğru düzgün çözüm bulamadığım için (burası da dahil) konuyu hortlatıyorum, Google'da en üstte çıkıyor çünkü:

Çözüm için:
  1. İnternete sağ tık
  2. Ağ ve paylaşım merkezini aç
  3. Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin
  4. Ethernete sağ tık, özellikler
  5. Yapılandır...
  6. Gelişmiş
  7. Hız ve Çift yön ayarını "Otomatik" veya orada olanlardan değiştirerek deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı