Ağ klasöründe şüpheli aygıtlar

bymuto

Kilopat
Ağ klasöründe şüpheli aygıtlar gözüküyor bazen tablet, cep telefonu, bilgisayar gözüküyor. Hiçbiri bana ait cihazlar değil. Az önce de akıllı Smart TV'me girmeyi denedi, ne yapacağım ?

Lq9IZEXS_o.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Birisi wifi şifreni çalmış olabilir.

Şifreni değiştirmeyi dene. Kimse girmez ise komşularından biri wifi şifreni almış.

RT dediği "router" muhtemelen. Bunun kullandığın modem olduğunu düşünüyorum. Kalanlar televizyon, telefon ve tablet. Desktop senin olduğunu varsayarak. Şifreni paylaştığın birileri olabilir ya da bir şekilde şifreni çalmışlardır. Şifreni değiştirmeni tavsiye ederim. Modemi herhangi bir komşunla paylaşmıyorsundur umarım.

Kendi tüm elektronik cihazlarını wifi'den çekin ve panel'den bakın tanımadığınız birisi varsa engeli basın.Fakat dikkat edin desktop olan sizin bilgisayarınız.

Kendi tüm elektronik cihazlarını wifi'den çekin ve panel'den bakın tanımadığınız birisi varsa engeli basın.Fakat dikkat edin desktop olan sizin bilgisayarınız.
Komple wifi ayarını değiştirdim bahsettiğim cıhazlar kayboldu. Anlamadığım olay eski şifrem çok zordu kırılması mümkün değildi şifremde $,@_ gibi semboller vardı. 😒

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı