Ağ sinyali güçlendirmek için neler yapılmalı?

Yeniçocuk

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar, Wi-Fi çekme durumu kötü. Bir iki oda sonrası çekmiyor ve kablosuz bağlantı ile bilgisayara bağlandığımda 5 dakika sonra internet gidiyor. Tekrar bağlanmak zorunda kalıyorum. Bunu düzeltmek istiyorum, Wi-Fi güçlendirici alsam sorun düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Wi-Fi çekme durumu kötü. Bir iki oda sonrası çekmiyor ve kablosuz bağlantı ile bilgisayara bağlandığımda 5 dakika sonra internet gidiyor. Tekrar bağlanmak zorunda kalıyorum. Bunu düzeltmek istiyorum, Wi-Fi güçlendirici alsam sorun düzelir mi?

Odalar arasında ayna vs. şeyler varsa yerlerini değiştirip deneyebilirsiniz veya güzel bir routerda işinizi görebilir.

Router almadan önce çözebileceğin bir sorun var mı diye araştırmanı tavsiye ederim eğer çözülecek bir sorun değilse ve çok para harcayamayacaksan Xiaomi router alabilirsin.

Hocam Wi-Fi desteği olan modeme geçtikten sonra ilk yıllar gayet düzgündü 2 oda öteden çekiyordu. Hem malum modem fiyatları pahalı makul fiyata router alsam daha iyi olur.

Hocam modemi ilk alıp ve Wi-Fi desteği olan modeme geçtikten sonra gayet düzgündü 2 oda öteden çekiyordu. Hem malum modem fiyatları pahalı makul fiyata router alsam daha iyi olur.
Ben tp-link router kullanıyorum ama tp-link markasından (routerlarda böyle modemlerini bilmiyorum) uzak durmalısın kendi kendine interneti kesiyor routerdan rj-45 ile bilgisayara bağladığımda bile bilgisayardan internet alamıyorum (router üzerindeki rj-45'in amacını biliyorum uyarmanıza gerek yok) Teşekkür ederim.

Wi-Fi'a gerek yok TP-Link'in bir aleti var modemin oraya bir fiş şeklinde takıyorsun ve modemden bir Ethernet kablosu bağlıyorsun bilgisayarın orada da çıkışından Ethernet kablosunu PC'ye bağlıyorsun ama yine de kablosuz bağlanacaksan repearter alabilirsin veya evde bir modemin daha varsa modemin arayüzünden modemleri köprüleyebilirsin.

Wi-Fi'a gerek yok TP-Link'in bir aleti var modemin oraya bir fiş şeklinde takıyorsun ve modemden bir Ethernet kablosu bağlıyorsun bilgisayarın orada da çıkışından Ethernet kablosunu PC'ye bağlıyorsun ama yine de kablosuz bağlanacaksan repearter alabilirsin veya evde bir modemin daha varsa modemin arayüzünden modemleri köprüleyebilirsin.

Yok hocam amacım TTNET modemim var ilk yılları çekim güçü bayağı iyiydi onu anlatmak istedim.

Geri
Yukarı