Ağa "uknown" adlı biri bağlı

Measterpo

Centipat
Makaleler
2
Kaspersky uyarı verdi, yeni bir cihaz bağlandı diye, şüphelendim evde benden başka kimse yok, haliyle bilgisayarım, televizyon ve telefonum internete bağlı. Belki televizyondur diye kapattım televizyonun internetini. Ama hala duruyor bu "unknown" nasıl atabilirim bu kişiyi internetten? Mac adresi ile banlayayım dedim ama beceremedim, hata veriyor.

1614590508097.png

Mac adresini eklememe rağmen aşağıdaki hatayı veriyor;

1614590638732.png

1614590603764.png

*Arayüzü pek bilmediğim için Wi-Fi şifre değiştirme kısmı gözümden kaçmış, şifreyi değiştirdim bütün cihazlardan çıkış yaptı. Peki bu "unknown" kim? Öğrenebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O modemi bende kullanıyorum. Bazen cihazın adını göstermeyip her cihazı unknown olarak gösterebiliyor. Şifreyi değiştirdiyseniz sıkıntı yok, büyük ihtimal ya sizin cihazınız o ya da Wi-Fi'ye bağlı başka biri olabilir sizin şifreyi verdiğiniz.

O modemi bende kullanıyorum. Bazen cihazın adını göstermeyip her cihazı unknown olarak gösterebiliyor. Şifreyi değiştirdiyseniz sıkıntı yok, büyük ihtimal ya sizin cihazınız o ya da Wi-Fi'ye bağlı başka biri olabilir sizin şifreyi verdiğiniz.
Ben şifreyi kimseye vermiyorum, ailemden birisinin vermiş olma ihtimalinden şüpheleniyorum.
Önceden birisini engellediniz mi ?
Yok hocam, arayüze bile ilk defa bugün giriş yaptım.
Aynı modem bende de var çoğu cihazımı unknown olarak gösteriyor.
Doğrudur fakat telefonum ve bilgisayarım bağlıydı sadece, televizyon bağlı olabilir diye kapattım ama unknown bağlantısı kopmayınca açtım konuyu. Benim tarafımdan sadece 2 cihaz bağlıydı.
Büyük ihtimal hayır. Komşu falandır.

Ek olaraktan bende de böyle "unknown" gözüken kişi yazıcı çıkmıştı? Yazıcı ağa bağlı değil mi?
Değildi hocam.
Hocam Digitur uydu alıcısı kullanıyorsanız ethernet kablosuyla falan bağlıysa odur.
Kullanmıyorum hocam.
Anladığım kadarıyla bağlanan kişiyi öğrenemiyoruz, hepinize yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Evdeki herkesin telefonuna şifreyi tek tek ben gireceğim sanırım.

Ben şifreyi kimseye vermiyorum, ailemden birisinin vermiş olma ihtimalinden şüpheleniyorum.

Yok hocam, arayüze bile ilk defa bugün giriş yaptım.

Doğrudur fakat telefonum ve bilgisayarım bağlıydı sadece, televizyon bağlı olabilir diye kapattım ama unknown bağlantısı kopmayınca açtım konuyu. Benim tarafımdan sadece 2 cihaz bağlıydı.

Değildi hocam.

Kullanmıyorum hocam.
Anladığım kadarıyla bağlanan kişiyi öğrenemiyoruz, hepinize yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Evdeki herkesin telefonuna şifreyi tek tek ben gireceğim sanırım.

Arayüzden şifreyi değiştirebilirsiniz.

Geri
Yukarı