Ağdaki bilinmeyen cihaz virüse mi işaret?

mertcan2425

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ya bu gece bir şeyle karşılastım bilgisayarım bölümüne girdiğimde cihazlar ve sürücülerin alt bölmesinde bilinmeyen bir medya aygıtı adi mediatomb diye geçiyordu. Sonrasında sag tık yaptım farenin yükleme logusu 30 sn falan gösterdi sonrasında bilgisayarım bölümünü aç kapa yapınca bir daha gözükmedi ama kafama çok takıldı. Bunun ne oldugunu bılmıyorum mediatomb görseli de paylaşıyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabılır mı? Virüs mü? PC'yi dün 3 defa tüm taramalardan geçirdim Defender ile virüs çıkmadı.
Bu da mediatomb görselin link:

https://www.google.com/search?q=mediatomb+görsel&client=opera-gx&sxsrf=ALiCzsZ7-HTHv4Fr65tVBPr0Sgj2rPVZMQ:1652872799928&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjQs-SA9-j3AhWPR_EDHeElAmoQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1495&bih=754&dpr=1.25#imgrc=A4dEsxOQiXfc0M

Hocam tam olarak bilmiyorum benzer bir adla senin sürücülerine bulaşmış bir zararlıda olabilir.
Bilgisayarını güvenli mod da başlatıp arayabilirsin kafana çok takılırsa sil.

Hocam ne olduğunu öğrendim çok garip durum 😀 babamın uydu alıcısı nexmachine3D uydu alıcısı ethernat kablo takılı uydu alıcı aktif olduğu zamanlar çıkıyor korkacak birsey değilmiş pcdem uydu medya aktarımı gibi birsey ama Linux tabanlı uydu alıcısı

Geri
Yukarı