Age of Civilization 2’de hızlı işgal etme var mıdır?

AJudge

Hectopat
AOC 2 yükledim. Küçük ülkeleri alıyorum fakat mesela Rusya'ya saldırmak istiyorum ama çok fazla toprağı olduğu için üşeniyorum tek tek tıklamaya. Yok mu bunun hızlı bir yolu HOI 4’teki gibi?

Eğer yapay zekanın algılayabileceği kadar büyük bir güçteyseniz Rusya'ya hakaret edip ilişkilerinizi -10'un altına indiriyorsunuz, ülke ilişkileri sekmesinden ultimasyon gönderip vasallaştırıyorsunuz, vasala aldıktan sonra ise ilhak talebinde bulunabilirsiniz yine aynı sekmeden. İlhakdan sonra ülke sizin topraklarınıza geçiyor.

Eğer yapay zekanın algılayabileceği kadar büyük bir güçteyseniz Rusya'ya hakaret edip ilişkilerinizi -10'un altına indiriyorsunuz, ülke ilişkileri sekmesinden ultimasyon gönderip vasallaştırıyorsunuz, vasala aldıktan sonra ise ilhak talebinde bulunabilirsiniz yine aynı sekmeden. İlhakdan sonra ülke sizin topraklarınıza geçiyor.
Savaş açmadan mı oluyor bu?

Bunu bütün ülkelere yapabiliyorsak ne anlamı kalıyor ki? Ayrıca her türlü askerleri tek tek mi oynatıyoruz?
Yapay zeka gücünü algılıyor. Örneğin Türkiye gibi ülkeyi 2022'de seçtiysen ve olduğu gibi Rusya'ya vasallık teklif edersen alacağın tepki ve durum belli. Ülken çok büyüyünce bunu kullanabilirsin zaman kaybetmemek adına, binevi hile gibi oluyor bu durum belli süre sonra. Savaşarak anlamı çıkıyor bence, takdir sizin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı