Age of Empires 2 sürümleri ve farkları nedir?

odunq

Hectopat
Daha fazla  
AOE2 için HD ve Definitive Edition sürümleri var. Bunlar tam olarak nedir? Detay olarak şu şekilde soruyorum, hangisi sorunsuz ve tutulan oyun? Biri varken diğeri niye çıktı? Orijinal AOE 2'den ne farkları var gibi soruları merak ediyorum. Yıllarımı verdiğim oyun ama en son 2005 yılları civarında oynadım sanırım. Yine de Steam hesabımda bulunsun en azından eskiyi yad etmek adına diye düşünüyorum.

HD olan eski sürümün yüksek çözünürlüklü hali. Bir olayı yok yani. Asıl oyunla birebir aynı. Definitive Edition ise Remake. Turnuvalar falan orada dönüyor. Güncelde (AoE 4 hariç, o henüz belli olmaz) en çok tutulan Definitive Edition'dur.

Arkadaşlar belirtmiş ama benim Steam hesabımda hem AoE 2'de hem de AoE 3 Full pack var. Ben hiç oynamam babam oynar yıllardır de çıktığında almıştık. Online oyuncusu sıfırdı neredeyse 3'te 5 dk oyun bulması sürüyor 2'de yarım saatten uzun demişti.

Arkadaşlar belirtmiş ama benim Steam hesabımda hem AoE 2'de hem de AoE 3 Full pack var. Ben hiç oynamam babam oynar yıllardır de çıktığında almıştık. Online oyuncusu sıfırdı neredeyse 3'te 5 dk oyun bulması sürüyor 2'de yarım saatten uzun demişti.

2.oyun DE versiyonunda oyuncu sıkıntısı yok hemen buluyor. Lobby'den girmeye çalışırsa zor olur. Quick Match veya Sıralamalı'da beklemez.

DE güncel olan, büyük bir grafik farkı var. Zaten firma da DE 'ye yatırım yapıyor.

HD olan eski sürümün yüksek çözünürlüklü hali. Bir olayı yok yani. Asıl oyunla birebir aynı. Definitive Edition ise Remake. Turnuvalar falan orada dönüyor. Güncelde (AoE 4 hariç, o henüz belli olmaz) en çok tutulan Definitive Edition'dur.

2.oyun DE versiyonunda oyuncu sıkıntısı yok hemen buluyor. Lobby'den girmeye çalışırsa zor olur. Quick Match veya Sıralamalı'da beklemez.
Bilgilendirme için teşekkürler. HD sürümü almanın çok mantığı yok o zaman. Eşleşme de çok uzun zaman sürüyorsa oynayan yok demek ki. DE'de böyle bir durum yok yani?

HD sürüm sırf para kazanma amaçlı çıkarılmış bir versiyon diyebiliriz doğru mudur?

AEO3 ise mesela bana pek oyunun ruhuna uymayan bir yapım gibi gelmişti keyif almadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı