Age of Empires 4 alınmaya değer mi?

Framboğaz

Decipat
Daha fazla  
Nedense bir türlü karar veremedim Age of Empires 4 mü alsam yoksa Age of Empires 2 mi diye kendimle çelişip durdum Age of Empires 2'nin oyuncu sayısı 4'e kıyasla daha fazla siz hangisini tavsiye edersiniz hem oynanış hem de eğlence açısından?

2'yi tavsiye ederim zamanın efsane oyunlarındandır. 4'ü daha oynamadım ama indirime girdiğinde almayı düşünüyorum.

2'yi tavsiye ederim zamanın efsane oyunlarındandır. 4'ü daha oynamadım ama indirime girdiğinde almayı düşünüyorum.

Aslında ben bu seriye çok uzağım ömrü hayatımda hiç denemedim. Sence direkt Age of Empires 4'ten oynamaya başlasam sarma ihtimali var mı ayrıca fiyatı da bir hayli yüksek gördüğüm kadarıyla 4'e sadece grafik anlamında detaylı bir iyileştirme yapmışlar 2 ile 4'ün arasında oynanış açısından bir fark var mı?

Xbox Game Pass ile bir deneyin sonra karar verirsiniz bence. Güzel ama kişiden kişiye değişir tabii.

Muhtemelen öyle yapacağım bir anda Age of Empires 4'ün fiyatına parayı basasım gelmiyor.

Rekabetçi olarak oynamayı planlamıyorsan o kadar para vermene gerek yok bence. Campaign'i Game Pass üzerinden oynayabilirsin. Sürekli oynayacak arkadaşın varsa ya da ben bu oyunu öğrenmek istiyorum 1V1 oynarım, dereceli oynarım işine gireceksen Steam üzerinden almanı öneririm.

2. oyunun fiyatı gayet ucuz zaten Steam üzerinde. DLC'ler ile birlikte 42 civarı bir ulus olması gerek. Rekabetçi bir şekilde oynamayı planlıyorsan öğrenmesi eziyet olur. Ama öyle bir derdin yoksa çeşitlilik açısından daha fazla içerik sunabilir.

Oynanış dinamikleri göründüğünden epey farklı 2 oyunun, oynarsan fark edersin zaten. RTS oyunlarının öğrenme eşiği çok yüksek olduğu için genelde insanlar oyunlarını değiştirmek istemez ve o oyunda ustalaşmayı seçer. O yüzden 2. oyunun daha fazla oynanmasına şaşmamalı.

AOE4 bir ara %50 indirim almıştı o fiyatlara alınabilir. Önü açık bir oyun. Görsel olarak da tatmin eder.

Rekabetçi olarak oynamayı planlamıyorsan o kadar para vermene gerek yok bence. Campaign'i Game Pass üzerinden oynayabilirsin. Sürekli oynayacak arkadaşın varsa ya da ben bu oyunu öğrenmek istiyorum 1V1 oynarım, dereceli oynarım işine gireceksen Steam üzerinden almanı öneririm.

2. oyunun fiyatı gayet ucuz zaten Steam üzerinde. DLC'ler ile birlikte 42 civarı bir ulus olması gerek. Rekabetçi bir şekilde oynamayı planlıyorsan öğrenmesi eziyet olur. Ama öyle bir derdin yoksa çeşitlilik açısından daha fazla içerik sunabilir.

Oynanış dinamikleri göründüğünden epey farklı 2 oyunun, oynarsan fark edersin zaten. Rts oyunlarının öğrenme eşiği çok yüksek olduğu için genelde insanlar oyunlarını değiştirmek istemez ve o oyunda ustalaşmayı seçer. O yüzden 2. oyunun daha fazla oynanmasına şaşmamalı.

Aoe4 bir ara %50 indirim almıştı o fiyatlara alınabilir. Önü açık bir oyun. Görsel olarak da tatmin eder.

Yakında base builder fest başlayacak o sıralarda indirime girmesi çok olası gibi eğer ki yeniden %50'lik bir indirime girerse alıp denerim beğenmezsem iade de edebilirim. Benim aklıma takılan Game Pass de alsam dahi 1 ay veyahut 3 ay oynama imkanı sunacak kütüphanemde durması benim için daha avantajlı bir de zam yeme gibi bir durum olması halinde pişman olmamayı tercih ederim.

Oynanış dinamikleri göründüğünden epey farklı 2 oyunun, oynarsan fark edersin zaten. RTS oyunlarının öğrenme eşiği çok yüksek olduğu için genelde insanlar oyunlarını değiştirmek istemez ve o oyunda ustalaşmayı seçer. O yüzden 2. oyunun daha fazla oynanmasına şaşmamalı.

AOE4 bir ara %50 indirim almıştı o fiyatlara alınabilir. Önü açık bir oyun. Görsel olarak da tatmin eder.

Hocam şu gamepass üzerinden alma ve steam üzerinden alma farkını açıklar mısınız? Gamepass üzerinden de alınabiliyor. Kiralama değil direk şuan ki güncel fiyatı 200 tl ama steam üzerinde ise 200 dolar. O yüzden bir şüpheye düştüm arasında bir fark yoksa gamepass dan alınması daha iyi değil mi ?

Hocam şu gamepass üzerinden alma ve steam üzerinden alma farkını açıklar mısınız? Gamepass üzerinden de alınabiliyor. Kiralama değil direk şuan ki güncel fiyatı 200 tl ama steam üzerinde ise 200 dolar. O yüzden bir şüpheye düştüm arasında bir fark yoksa gamepass dan alınması daha iyi değil mi ?

Geri
Yukarı