Çözüldü Age of Empires 4 "Requires 4 GB Available RAM" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

-Fidelio-

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Oyunun simgesine tıklar tıklamaz "Age of Empires IV requires 4 GB of available RAM to play. Your System has only [3.0/8.0] GB Free. Please consider closing all other applications before continuing otherwise the Game may become unresponsive." gibi bir uyarıyla karşılaşıyorum. Bu uyarı nedir tam olarak bilen var mı? Oyunu en düşük ayarlarda oynayabiliyorum. Acaba RAM mi yetersiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sisteminde 8 GB RAM'den sadece 3 GB'ı boş diyor. Oyun için ise 4 GB RAM gerekli. Devam etmeden önce diğer tüm uygulamaları kapatın yoksa oyun yanıt vermeyebilir diyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-06-06 191909.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-06 191909.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Kusura bakmayın, ilgilenemedim. Bugün müsait olunca geri dönüş yapacağım.
@-Fidelio-

Elinizdeki bellegi cikarip 2x 8 GB RAM alma ihtimaliniz var mi? Belleklerin saglikli bir sekilde cift kanalda calismasi icin bu önemli. Farkli degerlerde calissa bile mavi ekran, takilma gibi hatalar olmasi muhtemel. Eger böyle bir imkan yoksa ya da ugrasamam derseniz ayni degerlere sahip bir tane 8 GB RAM bakabilirsiniz. Tabii bu da yine sans isi. Kit olarak alinmayan belleklerde genelde sorun olmasa da %100 bir garantisi yok.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın, ilgilenemedim. Bugün müsait olunca geri dönüş yapacağım.
@-Fidelio-

Elinizdeki bellegi cikarip 2x 8 GB RAM alma ihtimaliniz var mi? Belleklerin saglikli bir sekilde cift kanalda calismasi icin bu önemli. Farkli degerlerde calissa bile mavi ekran, takilma gibi hatalar olmasi muhtemel. Eger böyle bir imkan yoksa ya da ugrasamam derseniz ayni degerlere sahip bir tane 8 GB RAM bakabilirsiniz. Tabii bu da yine sans isi. Kit olarak alinmayan belleklerde genelde sorun olmasa da %100 bir garantisi yok.
2 x 8 GB RAM yeniden alma imkanım yok gibi eğer 1000 TL yerine alabileceğim var ise olur. Yoksada dediğiniz gibi 1 tane deneyeceğim size belirtmiş olduğum linkteki RAM'i. Linkteki RAM'i alayım baktım sorun yaşatıyor o zaman 2 x 8 GB RAM'lere bakarız.

Çift kanal çalışması performans açısından önemli. Bulabilirseniz aynı değerlere sahip bir RAM alın.
Dediğim RAM'i aldım fakat uyumsuzluk ya da RAM arızası oluştu. İade talebi gerçekleştirdim sanırsam dediniz gibi 2 x 8 GB RAM almak daha mantıklı. Kullandığım sisteme göre en iyi 16 GB RAM'i önerebilir misiniz?

Hangisini tam olarak? Sanirim iki tane baglanti paylasmistiniz.

Bu ürünü almıştım. Fakat şimdi 2 ürün var aklımda sizce bunlar uyumlumudur anakartıma? Aşağıda paylaşıyorum;

1-)https://www.hepsiburada.com/kingsto...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.99.6

2-)G Skill Gskıll Ddr4 16gb (2x8gb) 3600mhz Trident Z Rgb F4-3600c18d-16gtzr Pc Ram Cl18 240pin 1.2v Rgb Ledli Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Varsa eğer önerebileceğiniz RAM onada bakabiliriz. Bu arada bütçeyi değiştirdim Max 2000 TL. 1. Seçenekten 2 tane almayı düşünüyorum. Sizce nasıl bir yol izleyeyim?

Bu ürünü almıştım. Fakat şimdi 2 ürün var aklımda sizce bunlar uyumlumudur anakartıma? Aşağıda paylaşıyorum;

1-)https://www.hepsiburada.com/kingsto...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.99.6

2-)G Skill Gskıll Ddr4 16gb (2x8gb) 3600mhz Trident Z Rgb F4-3600c18d-16gtzr Pc Ram Cl18 240pin 1.2v Rgb Ledli Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Varsa eğer önerebileceğiniz RAM onada bakabiliriz. Bu arada bütçeyi değiştirdim Max 2000 TL. 1. Seçenekten 2 tane almayı düşünüyorum. Sizce nasıl bir yol izleyeyim?
2000 16 GB RAM için fazla değil mi?

2000 16 GB RAM için fazla değil mi?
Çok bilgim yok maalesef. Fakat sizin belirttiğiniz RAM çok üst seviye değil midir? 16 GB RAM yeterli diyorlardı bana. Ayrıca 1050 Ti sistemde bu RAM işimi üst seviye değilse eğer bunuda alabilirim. Kendi kullandığım sisteme göre en iyi RAM öneriniz ne olabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı