Ağırlık arttıramadığım için 5x5 programını bırakmalı mıyım?

Plory

Centipat
11 aylık fitnessın ardından gücümün yetersiz olduğunu fark ettim ve 5x5 e geçtim. Aradan 5 hafta geçti ve artık ağırlık arttıramıyorum. Salonda 1.25 kg olmadığı için her antrenman 5 kilo arttırmak zorundayım ki bu da çok zor. 1 1.5 ay 5x5 yaptım, sonuç göremedim bir de üstüne küçüldüğümü hissediyorum.

Ağırlık arttıramıyorsan tekrar sayısını arttıracaksın.
5x5 in bir anlamı kalmıyor o zaman. aynı kiloyla 5x6 ya da 5x7 yapsam diğer hafta yine 5 kilo arttıramam 1.25 kg plaka şart fakat yaşadığım yerde de 1.25 kg plaka olan salon yok. Sanırım 5x5 bırakmanın vakti gelmiş başlamam hataydı.

Kendini 5x5 diye kısıtlaman saçma, madem ağırlık yok diger arkadaşın dediği gibi rep arttır.
Tekrarı arttır. Her gidişinde sonuna kadar ulaşmaya çalış tekrarın.
Hocam, ben programı kasımı büyütmek için yapmıyorum güçlenmek için yapıyorum. Zaten güçlenmek için yapmasam tükenene kadar 12 15 arası yapıyordum. Salona 1.25 kg plaka yoksa 5x5 yapmak mantıklı mıdır değil midir onu soruyorum? Çünkü squatta aşırı zorlanıyorum her antrenman günü 5 kg arttırmak mümkün değil

Yapabildiğin kadar tekrar yap. Güçlenmek için illa 5x5 yapman gerekmiyor. o 5x5 programları 1-2 kg falan arttırarak ilerler ve zorlayarak 5 tekrar yapman gerek. Ama 5 tekrarda zorlanmıyorsan ya ağırlık arttırman gerek ya da tekrar. Ya salon değiş ya da tekrar arttır.

Program değiştir,5x5 başlangıç programıdır.Eğer tıkandığın noktalara ulaştıysan hacim vb yetersiz kalıyordur.Balkaya Texas Method,3x5 vb. bir programa geçmen yararına olur.Bu arada eğer yeteri kadar yemiyorsan sabit kiloda ağırlık arttırmakta çok zordur,hangi program olursa olsun.

Program değiştir,5x5 başlangıç programıdır.Eğer tıkandığın noktalara ulaştıysan hacim vb yetersiz kalıyordur.Balkaya Texas Method,3x5 vb. bir programa geçmen yararına olur.Bu arada eğer yeteri kadar yemiyorsan sabit kiloda ağırlık arttırmakta çok zordur,hangi program olursa olsun.
Beslenme evet sıkıntı son günlerde, mental ve fiziksel açıdan iyi değilim hasta olup duruyorum. 6 ay split 4 ay ppl yaptım şimdi de 1.5 ay 5x5 yaptım. Sizce şu an nasıl bir yol izlemeliyim? Benim amacım squat 150 kg deadlift 200 kg bench 100 kg yapıp pple geçmekti fakat daha squatta 100 ile 5x5 yapamıyorum.

Beslenme evet sıkıntı son günlerde, mental ve fiziksel açıdan iyi değilim hasta olup duruyorum. 6 ay split 4 ay ppl yaptım şimdi de 1.5 ay 5x5 yaptım. Sizce şu an nasıl bir yol izlemeliyim? Benim amacım squat 150 kg deadlift 200 kg bench 100 kg yapıp pple geçmekti fakat daha squatta 100 ile 5x5 yapamıyorum.

Ağırlık artışı için Balkaya Texas Method güzel bir program. Detaylı videosunu YouTube'da bulabilirsin. Özet geçmek gerekirse gene haftada 3 gün fullbody şeklinde ama 5x5'e göre çok daha yoğun bir program. Haftalık ağırlık arttırmak zorunda değilsin, haftanın 3.günü 1x5 pr setleri var. PR alırsan diğer haftanın ağırlıkları da ona göre şekilleniyor. Ayrıca hipertrofi için de birçok egzersiz bulunuyor. Ağırlıkların kesinlikle artar bu programa geçince ama yemediğin sürece bu programda da tıkanırsın bir yerden sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı