Ağırlık arttırılmasına rağmen oluşan vücut küçülmesi normal mi?

IDenizI

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
5 aydır spora gidiyorum ve başladığımda 85 kiloydum, 15 yaşındayım. Başladığımda göğsüm 101 cm iken şimdi 99 cm'e düştü. Bench Press'te vs. her şeyde ağırlıkları arttırdım, 2-3 hatta 4 katına çıkardım. Bu 5 aylık sürede de 13 kilo verdim ve 72 kiloya düştüm, vücudum şu anda fit fakat vücut ölçülerimin küçülmesi normal mi bilemedim. Omzum ve göğsüm küçülmüş, kollarım 2 aydır aynı ölçüde, belim 7 cm incelmiş. Bu değerler normal mi?

5 aydır spora gidiyorum ve başladığımda 85 kiloydum, 15 yaşındayım. Başladığımda göğsüm 101 cm iken şimdi 99 cm'e düştü. Bench Press'te vs. her şeyde ağırlıkları arttırdım, 2-3 hatta 4 katına çıkardım. Bu 5 aylık sürede de 13 kilo verdim ve 72 kiloya düştüm, vücudum şu anda fit fakat vücut ölçülerimin küçülmesi normal mi bilemedim. Omzum ve göğsüm küçülmüş, kollarım 2 aydır aynı ölçüde, belim 7 cm incelmiş. Bu değerler normal mi?
Kalori ihtiyacını karşılıyor musunuz?

Amacım o fakat ağırlığa yine de önem veriyorum, kardiyordan çok ağırlık çalışıyorum. Buna rağmen vücudumun küçülmesi garibime gitti.

Tabii ki küçülecek şu an yağ yakıyorsun. Yağ kaybettikçe vücudun küçülse de hatların daha da ortaya çıkmaya başlayacak. Belli bir yerden sonra zaten bulk dönemine gireceksin ve sağlıklı bir şekilde yağlandıktan sonra tekrar yağ yakma dönemine geçtiğin zaman hayırlı olsun :)

Çoğu yoruma katılıyorum. Kas yapmak kısa bir süreç değil. YouTube'daki 30 günde kaslı ol saçmalıklarına inanılmamalı. Kas yapmak 1 sene sürüyor. O da en az.

Beslenmene dikkat ediyorsan yağlarından kurtuluyorsun. Kas kütlesinin artması yağ yakımına da yardımcı oluyor.
Beslenmeme dikkat ediyorum, zayıfladıkça kaslarım daha belirgin bir hal almaya başladı zaten. Yani vücudumun küçülmesi normal o zaman.

Hacminizin küçülmesi bir nevi normal. Alttaki resim sanırım anlamana yardımcı olacaktır.
kasveyag.jpg

Geri
Yukarı