Ağırlıklı olarak iş için kullanılacak laptop önerisi

yusufol

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba,

Ağırlıklı olarak iş için kullanacağım bir notebook araştırıyorum, birkaç farklı seçenek arasında kaldı, görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Öncelikli olarak aradıklarım,
1. Nispeten büyük ekran ve kaliteli bir görsel deneyim,
2. Ekran yenileme hızının 100 üzeri olmasına önem veriyorum.
3. Uzun süre kullanabileceğim verdiği hissiyatının güzel olmasını bekliyorum.

İlk aklımdaki cihaz bu,

Bir ara bunu düşündüm.

Beklentilerimden vazgeçip amacına uygun olsun diye bunu düşündüm.

Kafamı en çok kurcalayan cihazlardan bir diğeri de bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartına ihtiyacınız var mı yok mu öncelikle buna karar verin bence. Ara sıra oyun oynarım diyorsanız 3050 mantıklı fakat diğer türlü fazladan en az 700-800 gram ağırlık gelecek. Tabi burada laptopu ne kadar taşımak zorunda kalacaksanız oda önemli. Oyun oynamayacak olsam Huawei'yi seçerdim üstüne 2000 liram cebimde kalırdı. Bende attığınız linkteki HP'nin 3050Ti modeli var, batarya olarak 4 saati çıkarabiliyor fakat ekranı 250 nit olduğu için hava çok aydınlıkken 1-2 tık daha parlak olsa iyi olur diyorsunuz. Onun harici sıkıntısı yok.

Ekran kartına ihtiyacınız var mı yok mu öncelikle buna karar verin bence. Ara sıra oyun oynarım diyorsanız 3050 mantıklı fakat diğer türlü fazladan en az 700-800 gram ağırlık gelecek. Tabi burada laptopu ne kadar taşımak zorunda kalacaksanız oda önemli. Oyun oynamayacak olsam Huawei'yi seçerdim üstüne 2000 liram cebimde kalırdı. Bende attığınız linkteki HP'nin 3050Ti modeli var, batarya olarak 4 saati çıkarabiliyor fakat ekranı 250 nit olduğu için hava çok aydınlıkken 1-2 tık daha parlak olsa iyi olur diyorsunuz. Onun harici sıkıntısı yok.

Oyun önceliğim değil, ekran kartı olmasa da olur. Ağırlık yapacağı aklıma gelmemişti, haklısınız boşuna ağırlık yapmasına gerek yok. Oyunu da 40 yılda bir oynarım. Huawei için en hoşlanmadığım durum ekran yenileme hızının düşük olması. Bu özellikten vezgeçersem thinkpad daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Diğer yandan da idepad5 pro modelinin de ekran çözünürlüğünün yüksek olması cezbediyor.

Azda olsa oyun oynarım diye Victus aldım, oyun oynamıyorum ekran kartı için boşa para vermiş oldum. Kötü yanı şu hem böyle çevrenizde tek eliyle laptop taşıyanları görünce kendi laptopunuz ile bakışıyorsunuz (malum neredeyse 2.5kg) hem de ekran kartından kaynaklı batarya performansı ister istemez düşüyor. Geçmişe gidip tekrar alacak olsam 14 inç tercih etmeye çalışırdım. Çünkü 2. bir monitör takmadığınız sürece 14 inç de çok küçük 16.1 inç de çok küçük. Tabi kriterleriniz neler bilmiyorum ama günlük kaç saat dışarıda kullanacaksanız ona göre bataryası olan bir laptop seçin. Yoksa benim gibi masanın altına eğil, adaptörü sök, çantaya koy, eve gelince tekrar çantadan çıkar, masanın altına eğil adaptörü geri tak, ayrıca bu adaptör söküp takma işini dışarıda da yapmak zorunda kal. Basit bir iş gibi görünebilir ama aşırı can sıkıcı.

Geri
Yukarı