Ağızdaki aft nasıl geçer?

Aft tekrar eden bi hastalık olduğu için uyku düzenine beslenmene dikkat etmeyi unutma ben yıllardır çekiyorum acısını. Genellikle Piraldyne kullanıyorum bölgeyi uyuşturuyor ve 10gün yerine 3-4günde aft geçiyor. En ufak uyku düzeni bozukluğunda direk ağzımda oluşmaya başlıyor hiçbir şekilde vitamin eksikliğim de yok.

Hocam bunların hiç biri bende yok şükür doktora daha önce gittim sanırım D vitamini demişti ve takviye vermişti kullanıyorum yıllardır çeşitli multivitaminler olsun d vitamini olsun ama nafile.
Dediğin vitaminlerin dediğin hastalığa bir faydası olmaz. Yanlış hatırlıyorsun büyük ihtimal adını.
Aft dediğin şey farklı hastalıklar da çıkabilir zaman geçirmeden KBB'ye gidip kontrol ettirin oradan Cildiyeye yönlendirebilir sizi.
Kan tetslerine dair bir şey de söylemediğiniz için doktorunuzla görüşmeniz lazım.

Merhabalar,

Küçüklüğümden beri ağzımda aft çıkar kaç tane vitamin takviyesi aldığımı hatırlamıyorum belirli dönemler çıkar ilaç sürerim 1-2 hafta sonra geçer. Fakat bu sefer aftmı çıktı bilmiyorum baloncuk gibi 1.5 aydır ağzımda balon gibi şişiyor ara ara sonra iniyor lısterıne ağız gargarası yapıyorum iniyor ertesi günü çıkıyor. Bugün de dış taraftan ittim patladı kan geldi öneriniz var mıdır gargara gibi?
Hocam iş boğaz şişmesine kadar gittiyse acilen doktora görünün.

Aft tekrar eden bir hastalık olduğu için uyku düzenine beslenmene dikkat etmeyi unutma ben yıllardır çekiyorum acısını. Genellikle piraldyne kullanıyorum bölgeyi uyuşturuyor ve 10gün yerine 3-4günde aft geçiyor. En ufak uyku düzeni bozukluğunda direk ağzımda oluşmaya başlıyor hiçbir şekilde vitamin eksikliğim de yok.

Evet düzensiz besleniyorum tek yaşadığım için pek sağlıklı beslendiğim söylenemez :(

Dediğin vitaminlerin dediğin hastalığa bir faydası olmaz. Yanlış hatırlıyorsun büyük ihtimal adını.
Aft dediğin şey farklı hastalıklar da çıkabilir zaman geçirmeden Kbb'ye gidip kontrol ettirin oradan cildiyeye yönlendirebilir sizi.
Kan tetslerine dair bir şey de söylemediğiniz için doktorunuzla görüşmeniz lazım.

Teşekkürler en kısa zamanda gideceğim.

Hocam iş boğaz şişmesine kadar gittiyse acilen doktora görünün.

Hocam boğaz şişmesini nerede okudunuz anlayamadım :D

Aft dediğin şey farklı hastalıklar da çıkabilir zaman geçirmeden Kbb'ye gidip kontrol ettirin oradan cildiyeye yönlendirebilir sizi.

1 ay önce doktora gitmiştim bu sebep yüzünden fakat D vitamininden de olabileceğini söyledi.

Yeni konular

Geri
Yukarı