Agnostisizmi okulda nasıl anlatabilirim?

Hamzz

Hectopat
Makaleler
3
Yer
20 W 34th St, New York, NY 10001
Daha fazla  
Sözlük halini ve inandığım bazı argümanları anlatıyorum fakat hala mantıksız olduğunu düşünüyorlar. (Söyledikleri kanıtlar gerçekten mantıksız.)
Ben de daha mantıklı bir şekilde ve felsefi, bilimsel terimlerle pek ilgili olmayan kişilere nasıl anlatırım merak ediyorum.
İmam Hatip okulunda okuduğum için agnostik olmamı ayrı bir şekilde görüyorlar, o yüzden insanların beni anlamasını istiyorum.

Sözlük halini ve inandığım bazı argümanları anlatıyorum fakat hala mantıksız olduğunu düşünüyorlar. (söyledikleri kanıtlar gerçekten mantıksız.)
Ben de daha mantıklı bir şekilde ve felsefi, bilimsel terimlerle pek ilgili olmayan kişilere nasıl anlatırım merak ediyorum.
İmam hatip okulunda okuduğum için agnostik olmamı ayrı bir şekilde görüyorlar, o yüzden insanların beni anlamasını istiyorum.

Anlatamazsın hem imam hatipte neden okuyorsun ki seni yobaz ilan etmediler mi?

Genelleme yapmak istemiyorum ama işin çok zor. Hiç anlatmakla uğraşma, sen, gözü kusurlu bir bireyin durup dururken gözünün açıldığını hiç gördün mü? O şahıslara ne anlatırsan anlat çoğunlukla aynı cevabı verecekler. Bir yerde tıkansalar, haksız duruma düşseler bile hiçbir şey olmamış gibi devam edecekler. Hiçbir şey söyleme, dinini-inancını kendi halinde yaşa.

Neden anlatmaya çalışıyorsun? Kimseye inancını dayatmak ve inandırmak zorunda değilsin.
Anlatmaya çalışmak ayrı dayatmak ayrı. Ben müslüman bir birey olarak herhangi bir dine mensup bir kişinin bana dinini anlatması, bana saygı sınırları içinde görüşünü belirtmesi hoşuma dahi gider.

Sözlük halini ve inandığım bazı argümanları anlatıyorum fakat hala mantıksız olduğunu düşünüyorlar. (Söyledikleri kanıtlar gerçekten mantıksız.)
İmam Hatip okulunda okuduğum için agnostik olmamı ayrı bir şekilde görüyorlar, o yüzden insanların beni anlamasını istiyorum.

İnandığın değeri neden anlatma gereği duyuyorsun ki?

Geri
Yukarı