Ağustos sonuna kadar laptop alınmalı mı?

Alperen Değer

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
15K-16K arası bir bütçem var. Bu laptopu almayı düşünüyordum ama bayram bitince indirimler de bitti. Şu an bu bütçeye bir laptop alınmalı mı? Alınırsa ne önerirsiniz? Yoksa AMD 6000 serileri beklenmeli mi? Ağustos sonu eylül başına kadar sürem var. Alttaki 3 laptop düşüncelerim arasında ama üçü de içime tam sinmedi. Sizce ne yapmalıyım?

Dell 3060

Monster 3060

Asus TUF

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tavsiyem Asus TUF seçeğini bir an önce almanız. Özellikler çok muhteşem olup sizi hiç bir şekilde pişman etmeyecektir. Direk beklemeyin alın derim. İkinci olarak AMD 6000 serilerinde pek bir performans artışı olacağını sanmıyorum ama emin olun beklemenize değmez.

15K-16K arası bir bütçem var. Bu laptopu almayı düşünüyordum ama bayram bitince indirimler de bitti. Şu an bu bütçeye bir laptop alınmalı mı? Alınırsa ne önerirsiniz? Yoksa AMD 6000 serileri beklenmeli mi? Ağustos sonu eylül başına kadar sürem var. Alttaki 3 laptop düşüncelerim arasında ama üçü de içime tam sinmedi. Sizce ne yapmalıyım?

Dell 3060

Monster 3060

Asus TUF

Benim önerim budur MUX Switch artısı var 2K165Hz artısı var ısınma sorunlu bir model değil aksine soğutması gayet iyi 1TB SSD var Windows'un da kurulu gelmesi avantaj.
Bence yeni Ryzen serileri beklenmemeli önce masaüstüne çıkacak sonra laptoplara gelecektir ki bu şekilde beklenmeli mi demenin sonu yok Ryzen 6000 serisi çıkacak o kadar bekledim acaba 7000 serisini de mi beklesem diyeceksin şu an işini en iyi görecek laptopu alman daha mantıklı.

Hocam tavsiyem Asus TUF seçeğini bir an önce almanız. Özellikler çok muhteşem olup sizi hiç bir şekilde pişman etmeyecektir. Direk beklemeyin alın derim. İkinci olarak AMD 6000 serilerinde pek bir performans artışı olacağını sanmıyorum ama emin olun beklemenize değmez.
Hocam Mux yok, tek kanal ram ver ve 100w GPU var. Laptop iyi ama için sinmedi. Ama düşüneceğim.
Benim önerim budur MUX Switch artısı var 2K165Hz artısı var ısınma sorunlu bir model değil aksine soğutması gayet iyi 1TB SSD var Windows'un da kurulu gelmesi avantaj.
Bence yeni Ryzen serileri beklenmemeli önce masaüstüne çıkacak sonra laptoplara gelecektir ki bu şekilde beklenmeli mi demenin sonu yok Ryzen 6000 serisi çıkacak o kadar bekledim acaba 7000 serisini de mi beklesem diyeceksin şu an işini en iyi görecek laptopu alman daha mantıklı.
İnternette okuduğum/izlediğim görüntülere göre bu sorun çıkma olasılığı yüksek hocam. Ölü piksel çıkma olasılığı baya fazlaymış. EK olarak 2K olması benim için bir eksi. Bu forumda bolca bahsettim, 3060 2K için uygun değil. Oyunların çözünürlüğünü 1080P'ye çekince görüntünün bozulacağından korkuyorum. Ki bunu diyen belli bir kesim de var.
Yurt disi sansi yok mu?
Hocam yurtdışı şöyle var, Newegg ve Amazon üzerinden alabilirim.16000 TL şuan 1870$ ve 1583€. Bu fiyatlara kargo dahil ne bulabilirim ? Ek olarak Almanya, Hollanda vs almam mümkün değil çünkü klavyeler o ülkeye özel klavye. Amerika desek eğer bulabilirsen düşünürüm. Ama Amazon'un kendinin satmasını tercih ederim. Garanti işleri açısından ve güvenilirlik konusunda.

İnternette okuduğum/izlediğim görüntülere göre bu sorun çıkma olasılığı yüksek hocam. Ölü piksel çıkma olasılığı bayağı fazlaymış. Ek olarak 2K olması benim için bir eksi. Bu forumda bolca bahsettim, 3060 2K için uygun değil. Oyunların çözünürlüğünü 1080P'ye çekince görüntünün bozulacağından korkuyorum. Ki bunu diyen belli bir kesim de var.

Karar sonuçta sizin, hocam. Biz iş yerimize 4 Abra, 1 Tulpar aldık. Hiçbirinde sorun çıkmadı. Tulpar'ı da babam kullanıyor iş yerinde. Benim pek alakam yok ama hepsinin ölü piksel veya işlemci ekran kartı kullanımı gibi testlerini ben yaptım. Bir sorun yaşamadık

Abra kasaları ısınıyor, ki o fiyata da başka laptop alamazdık. Benim etrafımda da Tulpar modelini kullanan pek çok arkadaşım var. En az çevremde V21 ve üstü kullanan 7-8 arkadaşım vardır. Hiçbirimiz de şükür, sorun yaşamadık. V21 kasasını foruma da sorabilirsiniz. Zaten kullanan arkadaşlar da gayet memnun ve keliteli bir kasa. 3060 ile her oyunu 2 k oynamazsın zaten. Şu dönemde masaüstü için 3090 bile birkaç yayıncı 2 k Full ayarda oynayamıyorum. Optimizasyondan dolayı.
O yüzden genel oyunları orta ayarda oynarsın 2KDE, ki bunu 1080P'ye çekince gurupta onun hakkında daha 1 adet şikayet okumadım.
Arkadaşlarım genelde FPS oyunları oynuyor. Valorant'ta 2 k Full ayarda 165FPS sabit oynuyorlar. Bunu diyen kesimi de görmedim şahsen. Gurupta da bu konuyu görmedim. Genelde aktifim ama bilmiyorum. Sizin kararınız ama soğutma olayı, ekranın benim gözümde 2K olması, özellikle MUX Switch olayı gayet iyi rakiplerinin çoğuna göre.
İsterseniz forumda bu laptop hakkında konuda açabilirsiniz. Bazı fanboylar gelecektir illaki. Ben de normalde Abra veya düşük model Tulpar önermiyorum. Konularda denk gelirse bakabilirsiniz. Sadece V21 kasa ve üstü öneriyorum, ki plastik kasa değil, magnezyum kasa sizi üzmez.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dell 3060

Monster 3060

Asus TUF

Ağustos sonu daha çok model gelir. Ben bekleyin derim.

Hocam yurtdışı şöyle var, Newegg ve Amazon üzerinden alabilirim.16000 TL şuan 1870$ ve 1583€. Bu fiyatlara kargo dahil ne bulabilirim ? Ek olarak Almanya, Hollanda vs almam mümkün değil çünkü klavyeler o ülkeye özel klavye. Amerika desek eğer bulabilirsen düşünürüm. Ama Amazon'un kendinin satmasını tercih ederim. Garanti işleri açısından ve güvenilirlik konusunda.
Bu var hocam, ama klavyesi İspanyolca sanırsam. Altına nasıl gözüktüğünü bırakıyorum.
1627317510365.png

Bu var hocam, ama klavyesi İspanyolca sanırsam. Altına nasıl gözüktüğünü bırakıyorum.
Eki Görüntüle 1118987
Hocam fiyat her şey dahil 1300€'mu ? Satıcı Amazon mu ? Ek olarak garanti süreci vs nasıl işliyor ? TR içi hallediyor mu Amazon yoksa İspanya'ya mı gidiyor ?

Yeni konular

Geri
Yukarı