AHCI Modda Siyah Ekran Hatası

CptChivas

Hectopat
MSI Z68A-G43 anakartım, HyperX Fury SSD ve 1 TB WD Green HDD kullanıyorum. Ancak AHCI modda bir türlü çalıştıramadım. BIOS'tan AHCI moda geçip temiz kurulum yapmaya çalıştım. Windows 10 yüklerken dosyaları kopyaladıktan sonra otomatik 10 saniye içerisinde yeniden başlatma ekranı geldi. Yeniden başlatmadan sonra yükleme devam etmedi. Siyah ekranda kaldı. Ben de IDE modda yükleyip daha sonra AHCI moda geçmeyi denedim. Kurulumu yaptıktan sonra kayıt defteri düzeltmelerini yapıp BIOS'tan AHCI moda geçtim. Açılışta "inaccessible Boot device" mavi ekran hatasını alıyorum. Sebebi nedir?

IDE modda kurulum yaparsanız, AHCI mod ilede sistemi açamazsınız. Sürekli BLUE SCREEN yersiniz.
Kayıt defteri üzerinden düzeltmeler maalesef her zaman işe yaramıyor. AHCI moda alıp sisteminizi UEFİ kurunuz.
SSD'nizi nasıl GPT yapacağınızı gösteren videolardan yardım alabilirsiniz.

IDE modda kurulum yaparsanız, AHCI mod ilede sistemi açamazsınız. Sürekli BLUE SCREEN yersiniz.
Kayıt defteri üzerinden düzeltmeler maalesef her zaman işe yaramıyor. AHCI moda alıp sisteminizi UEFİ kurunuz.
SSD'nizi nasıl GPT yapacağınızı gösteren videolardan yardım alabilirsiniz.
UEFI kurulum yaptığımda kurulum sırasında siyah ekranda kalmaz mı?

UEFİ için ekran kartının da desteği olmalıdır.
Böyle bir şart yok. Ekran kartının UEFI desteklememesi UEFI kullanmaya engel değildir. Kaldı ki ortada CSM gibi bir modül varken böyle bir şey saçma olurdu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı