AHCI Modu Olmayan Anakartlar İçin Corsair SSD Firmware Update

Daha fazla  
Merhabalar değerli Technopat Ailesi ve Üyeleri;
Bir kaç gündür arayış içerisinde olduğum AHCI modu olmadan Corsair SSD Firmware Update işlemi için çözüm bulduğumu düşünüyorum ve faydalı olabileceğini düşündüğümden sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle BIOS'ta Integrated Peripherals giriyoruz. Ve ekte paylaşmış olduğum resimdeki gibi yapıyoruz.
1-Ide Hdd Block Mode : Disabled
2-On-Chip Serial Ata : SATA Only
3-Standard CMOS Features'tan SSD'yi bulup giriyoruz Access Mode'u Auto'dan Large olarak değiştiriyoruz.
4-BIOSayarlarımızı kaydedip çıkıyoruz.
5-Ardından ikinci bir HDD'ye kurmuş olduğumuz işletim sisteminden Corsair SSD Toolbox'u açıyoruz. Programda iki adet Disk görünecektir SDD'mizi seçiyoruz. Firmware kontrolümüzü yapıp kurulumunu sağlıyoruz.
(Not:İkinci HDD'yi formatlarken SSD'nizin takılı olmamasını öneririm. SDD'de kurulu olan işletim sisteminin boot dizin yolunu bozması muhtemel.)
Ben bu yöntemle sonuç aldım. Tabi ki sağlıklı bir SSD verimi almak için Sata 3 bir anakart almak gerekli. Ancak şimdilik ben yine de yükseltmek istiyorum diyenler ve Ahci mode'suz anakartı olanlar için geçerli bir yöntemdir.
İyi günler, İyi forumlar...
No Ahci.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı