Ahlak için Din Gerekli Midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet var yok demedim zaten ama dininiz yüzünden size savaş açılırsa var. Yani siz beni öldürmeye gelseniz, benim "hadi öldür bekliyorum ben" dememi beklemezsiniz heralde değil mi? Kendimi savunmam gerek sonuçta. Savaş açan taraf Müslümanlar olamaz yani, kendini savunan taraf olabilirler. Ve önceki mesajımda belirttiğim gibi, "kafirler barış teklif ettiklerinde, Müslümanların saldırmaya devam etme hakkı yoktur."
Bahsettiği savaş bildiğin savaş değil. Müslüman ve inkarcılar arasındaki savaş. İnkarcılar dine dönerlerse sıkıntı yok dönmezlerse... demeye gerek yok. İslamiyet bu şekilde yayılmıştır. Müslüman olanlar sağ, olmayanlar öldürülmüştür.

Alim dediğin kişiler insanların saçma bulduğu ayetleri güncele yorumlamaya çalışan paragöz adamlardır. Bunu sen bile yapabilirsin. Rüzgar nereye ayetler oraya.
Cumhuriyet sonrası alimleri pek düzgün bulduğum söylenemez Osmanlı zamanında ve öncesinde yaşamış alimlerden bahsediyorum "gerçek alimlerden" lütfen onların ilmini de sınamaya kalkmayın.

Cumhuriyet sonrası alimleri pek düzgün bulduğum söylenemez Osmanlı zamanında ve öncesinde yaşamış alimlerden bahsediyorum "gerçek alimlerden" lütfen onların ilmini de sınamaya kalkmayın.

Niye? 700 yıl öncesinin bilgilerine sahip bir adam ile günümüzün bilgilerini bilen adam bir olur mu? Teknoloji çok ilerlerdi.

Bahsettiği savaş bildiğin savaş değil. Müslüman ve inkarcılar arasındaki savaş. İnkarcılar dine dönerlerse sıkıntı yok dönmezlerse... demeye gerek yok. İslamiyet bu şekilde yayılmıştır. Müslüman olanlar sağ olmayanlar öldürülmüştür.
Dine dönmelerine gerek yok, Müslümanlara dinleri yüzünden baskı yapmayı bırakmaları yeterli. Zira, bütün dinsizleri öldürmek gerekseydi "Allah, dininiz yüzünden size savaş açmamış kimselere iyilikle muamele etmenizi yasaklamaz." ayetine gerek olmazdı. İnanmadıkları halde, Müslümanların dinlerine saygı gösteren insanlar varmış ki, bunlarla münasebetin nasıl olması gerektiği sorusu çıkmış ortaya.

Peki gerçek hayatta Müslümanlar ile böyle konuşabiliyor musun? Dur tahmin edeyim, hayır. İstersen sebebini de açıklarım.
Konuşuyorum. Konu din konusu olunca fikrimi belirtiyorum. Dinlerin uydurma olduğunu açık açık söylüyorum. Birkaç arkadaşımı kaybettim bunun yüzünden.

Konuşuyorum. Konu din konusu olunca fikrimi belirtiyorum. Dinlerin uydurma olduğunu açık açık söylüyorum. Birkaç arkadaşımı kaybettim bunun yüzünden.
Bence bu işlere bu kadar kafa yorma. Hayatına bak. Bir insanın dinine karışınca eline ne geçecek?

Dine dönmelerine gerek yok, Müslümanlara dinleri yüzünden baskı yapmayı bırakmaları yeterli. Zira, bütün dinsizleri öldürmek gerekseydi "Allah, dininiz yüzünden size savaş açmamış kimselere iyilikle muamele etmenizi yasaklamaz." ayetine gerek olmazdı. İnanmadıkları halde, Müslümanların dinlerine saygı gösteren insanlar varmış ki, bunlarla münasebetin nasıl olması gerektiği sorusu çıkmış ortaya.
Enfal 39:
Fitne ortadan kalkıncaya ve dinin tamamı Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın. Vazgeçerlerse kuşkusuz Allah yaptıklarını görmektedir.
Bence bu işlere bu kadar kafa yorma. Hayatına bak. Bir insanın dinine karışınca eline ne geçecek?
Zaten hayatıma bakıyorum ama araştırmaktan çekinmem. Dersime çalışırım oyunumu oynarım yemek yapmada ustayımdır az çok spor yaparım. Ama bende dininizi anlatmaya çalışıyorum. Hatta bir dinsiz olarak okumayan müslüman arkadaşlara Kuranın Türkçesini okumalarını şiddetle öneriyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı