Aidat zammı

hüseyin havadar

Hectopat
Merhaba. Ebeveynlerimin aidatına yaklaşık 2-3 sene içinde 1200 TL kadar aidat zammı oldu. En son artış ile birlikte 800TL'den 1500TL'ye hatta şubat ve mart için 2000TL'ye çıkardı site yönetimi. Bu konuda bilgim olmadığından bu zamların fahiş olup olmadığını, ebeveynlerimin bu konuda itiraz açısında yapabilecekleri bir şey olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Quantum9

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Beşiktaş / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Şişecam / Paşabahçe
Site giderlerini bilmeden bir yorum yapmak zor. Kaç kişi çalıştırılıyor vs, havuz, bahçe durumu. Fakat lüks bir siye değilse fazla geldi bana. Ailemin oturduğu sitede 400 TL şu an havuzlu.

TheDobrevic

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: INTEL I5-4460
GPU: SAPPHIRE RX580 NITRO+ 8GB
Anakart: ASUS H81M-K
RAM: 2x8
HDD: SEAGATE 1TB 7200RPM
SSD: Hyperx Fury 480GB
Monitör: MSI G27C4, MSI G241
Kasa: Cooler Master MB511
PSU: FSP HYPER 80+ 700W
Meslek
Kalıp Tasarım Mühendisi, Metalurji ve Malzeme Mühendisi
İstanbul'un bazı yerlerinde durum böyle. Havuz, temizlik, güvenlik, kapıcı, ortak alan, bahçe bakım, asansör bakım paraları vs. işin içine girince aidat artabiliyor. Sitenizde yapılan harcamayı en iyi siz gözlemlersiniz, bi' bakın.

Kanuni olarak aidat zammında bir üst sınır bulunmuyor. Zam genelde apartman sakinlerince toplantı yapılarak belirleniyor.

Tavasapi

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Siteden siteye göre değişiyor dostum. Nasıl bir yerde, nasıl olanaklara sahip bir site olduğuna göre değişir.

Yukarı